top of page

🌞 SLUNCE v RAKU (21.6. - 21.7.2019)


SLUNCE - náš zdroj, naše hlavní energie, naše síla a charakteristika. To, kolem čeho se všechno točí, oblast, která ukazuje nejen na hlavní charakterové rysy, ale i na aktuální období. V našem nativním horoskopu, tedy v našem takovém celoživotním popisu, ukazuje Slunce na naše hlavní znamení zvěrokruhu. Slunce ukazuje na naší hlavní energii, na naše hlavní životní téma, na to, co nás vlastně nejvíce charakterizuje. Kozorohy píle, Vodnáře nápady, Berany jejich ohnivost, Váhy zase jejich nerozhodnost. Tyto základy vždy nejvíce osvítí Slunce.


A my jsme včerejším dnem, vedle letního slunovratu, vstoupili Sluníčkem do znamení vodního Raka. Za sebou máme znamení Blíženců, daleko před sebou znamení Lva. Teď je tady ale období pod Rakem. Znamením, které jde narozdíl od Blíženců do hloubky. Nespokojí se s povrchností, Rak v sobě má hluboké objevování, pátrání a hledání příčin. Tato neustálá analýza souvisí s tím, že Rakům vladne sám Měsíc – symbol inutice, ale také změny. A tím je myšleno především neustálé měnění nálad. Znamení Raka je ovládáno Měsícem, který dává lidem narozeným v tomto znamení, zvláštní, výrazně citové založení. Jejich rozum, myšlení i chování je velmi závislé na náladách, a proto se rádi upínají na silnější osobnosti a volí si i partnery, kteří jim poskytnou oporu.Raci jsou 4. znamením zvěrokruhu, v astrologii tento dům souvisí s rodinou, zázemím, rodiči. Právě tyto oblasti budou aktuálně nejvíce dominovat našemu životu. Zbytek června a skoro celý červenec se bude točit kolem rodinných témat, řešení vztahů s rodiči nebo rodinnými příslušníky a bude důležité co nejvíce v těchto oblastí zharmonizovat a zaměřit na to svou pozoronost. Šance, že se s někým usmíříme, vyřešíme věci, které byly zakopány hluboko v zemi, je vysoká.

Toto období si ale dejte pozor na přílíšné měnění nálad a frustraci tam, kde bychom měli spíše stát nohama na zemi a aktivně řešit. Nepropadejte panice, pokud se objeví něco, s čím nebudete moci pohnout. Rak je znamení, které plyne po proudu a my bychom v tento čas měli ideálně s ním. Ne se vracet zpět, ale nechat plynout.


Krásný zbytek dne!

Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page