top of page

▪️ STRACH ▪️

Krásný páteční den!

Téma strachu je v našich životech velice aktuální. Na první pohled si ho často vůbec neuvědomujeme a máme pocit, že žádný extra strach nás neovládá. Ale co když je to právě naopak? Co když jsme strach do svých životů už natolik přijali, že ani neregistrujeme, že nás na každém kroku provází jako už náš starý, dobrý přítel?

Troufám si tvrdit, že každý z Vás jednou za čas zažije takový ten známý pocit, který tkví ve strachu odkrýt co opravdu chceme a potřebujeme. Bojíme se říci pravdu, bojíme se dělat to, po čem naše duše vnitřně neuvěřitelně touží a co víme, že by ji dělalo šťastnou. A stejně to neuděláme. Není to paradox? Bránit si v něčem, co milujeme, vnitřně hrozně chceme a potřebujeme, abychom byli šťastní, ale ne a ne to udělat? Někdo miluje tanec, ale řekne si: "Na to už jsem starý/á, ti okolo na mě budou blbě koukat." Jiný má zase strach učit se jazyky, protože se nechce ztrapňovat a zavře se tak úplně zbytečně do své komfortní-nekomfortní bubliny.

Pocit ▪️ mít strach ▪️ nám brání dělat věci, které nás baví. Kvůli tomuto vnitřnímu nastavení se bojíme odsouzení, ošklivých pohledů a slov od lidí, kteří se vlastně sami bojí a proto mají potřebu si vyloženě rýpnout do těch co se odvážili. Jenže co je to? Je to závist? Nebo to je jejich vnitřní smutek a vztek na všechny, kteří to dokázali a ukazují jemu samému neodvahu a strach?..

Ať je to jakkoli, nebuďte mezi těmi, kteří z povzdálí pozorují a tiše závidí těm, kteří to dokázali. Buďte mezi těmi, kteří se cítí být šťastnými a naplněnými, protože mají své srdce otevřené. Neklaďte sami sobě podmínky, nedávejte si zbytečné zákazy. Jasně, že to nepůjde hned, ale po malých krůčkách ano. Postupně.. Udělat si plán, vizi, při které zavřete oči a představíte si, jak Vám je, když odhodíte svůj strach. A že to je pak sakra hezký pocit. :))


Na tohle téma budu průběžně psát. Ale ještě dnes Vám uveřejním článek s takovým malým testíkem, který se týká Vaší mapy strachů na těle.


Mějte šťastný a naplněný pátek! ❤️

Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page