top of page

ČERNÁ LUNA V PANNĚ (3.10.2023 – 29.6.2024)


Zdravím Vás u dnešního povídání. V úterý nám přešla Černá luna do dalšího znamení, pro nás astrology – především zabývající se karmickou a psychologickou astrologií poměrně zásadní konstelace. Jak na nás Černá luna bude aktuálně v dalších měsících působit? A co to vůbec ta Černá luna je? Pojďme se na to více podívat.
CO JE ČERNÁ LUNA?


Černá Luna je tzv. bod smrti. Tajemný, záhadný a fascinující astrologický bod v našich horoskopech, který poukazuje na naši stinnou stránku povahy, kterou skrýváme před druhými, ale často i sami před sebou. Svojí stinnou stránku si nemusíme kolikrát ani uvědomovat, nicméně je to něco, co nás z hloubi naší podstaty velmi silně ovlivňuje. Žádný člověk není dokonalý, každý z nás má v sobě temnotu, téma, které z minulých životů nezvládl.


Znáte rčení, že každý v sobě máme dva vlky? Jeden je dobrý, druhý zlý, ale na nás vždy záleží, kterého z nich necháme vyhrát. Tak právě Černá luna je ten druhý, „zlý“ vlk, kterého jsme nechali v minulých životech vyhrát. Kterého jsme neuměli ovládnout. Pokušení bylo příliš silné. A proto v tomto životě se opět ocitáme na scéně, abychom se pokusili s tím, co nám dříve nešlo, něco udělat.


Černá luna je tedy symbol naší karmy. Je to místo, které jsme v minulých životech nezvládli a nyní budeme ve svém životě konfrontováni se situacemi, které nás povedou k pochopení a přenastavení našeho „špatného programu“. Je proto dobré zjistit, v jakém znamení nám v nativním horoskopu Černá luna stojí a toto téma si uvědomovat a pracovat na něm.

V jakém znamení Černou lunu máte? Zjistíte na konci článku.


 


JAK NA NÁS PŮSOBILA ČERNÁ LUNA VE LVU?

(9.1.2023 – 3.10.2023)V období, kdy stála Černá luna ve znamení ohnivého Lva se řešilo několik témat. Lev jako zástupce 5.domu posvítil na oblast dětí, seberealizace, ega, kreativity, otce a téma mužského principu.


⬇️ 1. MUŽSKÝ A ŽENSKÝ PRINCIP ⬇️

Ženy se tento rok učily býti více ženami, muži se učili být více muži. Ženy si mohly uvědomovat, že vztahy jim nemohou fungovat, pokud budou za muže přebírat odpovědnost a budou se stavět do role „všechno zvládnu, všechno zařídím, všechno udělám.“ Ženám mohlo docházet, že pokud chtějí mít harmonické vztahy, je třeba se vzdát tendence věci kontrolovat a neustále hlídat a popostrkovat partnera k akci a ke změně. Muži docházeli prožívanými situacemi do bodu, že je třeba psychicky zesílit a stát se více rozhodným, aktivním a vědomým. Být jednoduše mužem, který když něco řekne, tak to i dodrží. Pokud se toto téma ve vztazích neřešilo, mohlo docházet k vypjatým situacím, dokonce až k rozchodům, neboť Černá luna ve Lvu hovoří o uvědomění si své hodnoty a s tím související - co chceme ještě zkousávat a tolerovat, a co už prostě ne.


Ženy s Černou lunou ve Lvu na sobě mají velké břímě v podobě slabých tatínků z rodiny. Dominuje matka, otec je většinou v pozadí. Ženy s tímto postavením mají ve své hlavě vzorec, že ve vztahu přebírají zodpovědnost.


Muži s touto Černou lunou jsou „malí kluci“, kteří se celý život učí zesílit a zmužnět – tím správným způsobem. Tedy nebýt ani macho, ale ani malý kluk, který hledá mámu.

⬇️ 2. ZDRAVÁ SEBEHODNOTA ⬇️

⬇️ 3. POTŘEBA SEBEREALIZACE ⬇️

⬇️ 4. OTEC ⬇️

⬇️ 5. DĚTI ⬇️CELÝ ČLÁNEK ZDE:
 


ČERNÁ LUNA V PANNĚ

(3.10.2023 - 29.6.2024)Panna je v astrologii znamením 6., který stojí na šestém stupínku ze všech 12 znamení. Její oblast působení se týká tématu dokonalosti neboli perfekcionismu, detailismu, čistoty, zdraví, potlačené sexuality a práce či každodenních povinností.

Pokud se Černá luna přesune do tohoto znamení, všechny tyto témata se otevřou k řešení.
ZDRAVÍ


Velkým, ne-li hlavním tématem na dalších 9 měsíců bude zdraví a péče o tělo.


  • Jak se o své tělo staráme?

  • Jak ho živíme?

  • Co jsme do něj všechno schopni dát?


Mnoho lidí se stále dokola cpe antibiotiky, paraleny, ibalginy.. Kam to ale celé vede? K utlumení hlasu těla, které volá pomoc, které volá o pozornost, která se mu nedostává. Těchto 9 měsíců bude sloužit k tomu, abychom se na něj obrátili a začali pečovat. Dávat mu, co ho uzdraví, ne pouze utlumí, aby se pak ozvalo s mnohem většími problémy, za které si můžeme ve většině případů sami.DOKONALOST


Velkým tématem znamení Panny je snaha o absolutní dokonalost. O to, aby všechno bylo perfektní a skvělé.


  • Kde je však to měřítko dokonalosti?

  • Kdo to měří a jak poznáme, že se jedná opravdu o dokonalost?


Měřítko je tak maximálně v naší hlavě, ale v jiné hlavě ty stupně dokonalosti budou už zase jinde.DÁVÁNÍ VĚCÍ DO POŘÁDKU


Kromě hledání ideálního stavu věcí, dokonalosti v kráse či tendencí mít vše jasné a přehledné, bude velkým tématem i čistota. Čistota v bytě, ve skříních, čistota v našem těle, čistota v hlavě, ale i čistota v životě. Potřeba mít vše uklizené a přehledné a díky tomu vědět co a jak dál.


Minulá Černá luna ve Lvu nám dala celkem zabrat v našich vztazích a celkově životech. Spousta věcí se rozsypalo a teď přichází pořádkumilovná Panna, která s radostí ten všechen bordel uklidí a dá do pořádku. Velkým tématem bude dávat si svůj život od základů do pořádku. Vymést každou pavučinu v bytě i prach pod postelí, který se tam během posledních pár let udělal. Díky tomu se v nás zakotví pocit, že můžeme začít zase hezky od začátku, s čistým štítem.KAŽDODENNOST


Mnoho z nás už si tento rok položilo otázku ohledně toho, jak vlastně žijí. Jet ve velkém tempu mi přijde, že je něco, co se v naší společnosti prostě nosí a je hrozně in. Mít plný diář, vyhraněné kolonky na oběd a večeři, málokoho uvidíte, že jde po ulici a usmívá se. Většina lidí jde jak na popravu – strhaní, uřícení, jak pořád někam chvátají, vrásky v obličeji prozrazují, že jejich hlava žije jen v tom, co musí. Jaká škoda. Nicméně přichází opět Panna, aby nám všem ukázala, že věčné „MUSÍM“ nás nikam nedostane (maximálně do hrobu) a že stojí za to se rozhlédnout.


Budeme přemýšlet nad tím, jak trávíme svůj volný čas, jak nahlížíme na každodennost a běžný stereotyp, který být vůbec stereotypem nemusí. Záleží jak se na to celé díváme. Stejně tak se budeme zamýšlet nad tím, zda v našem životě existuje také pořádná dávka relaxace. Zda si jdeme po obědě zdřímnout, jezdíme na wellness, chodíme na masáže, na procházky, při kterých jen jsme.SEXUALITA


A posledním tématem, které je třeba u Černé luny v Panně zmínit, je sexualita. Čistota versus divokost. Panna versus děvka. Sexuální energie jako duchovní síla, která ovládá celý svět – ovšem pokud je správně používána – nebo jako energie, kterou uchopujeme nevědomě. Toto téma by si zasloužilo prostor na samostatný článek.


Ve zkratce se však bude jednat o to, jak na svoji sexualitu nahlížíme. Můžeme při sexu prožívat pocity, že je to tak, jak jsme dělali celou dobu „špatně“, a že potřebujeme, aby naše tělo bylo druhým, ale i námi samotnými vnímáno vědomě. Ne jen jako prostředek pro uspokojení potřeb. 

Děti narozené v tomto období (3.10.2023 - 29.6.2024)


si přichází vyřešit všechny tyto výše zmíněná témata. Neutíkat kolikrát do světa fantazie, ale naučit se vnímat běžnou každodennost jako něco krásného a radostného, ne jako něco, z čeho je potřeba utéct (filmy, hrami, workoholismem či jinými závislostmi). Tyto děti také budou řešit téma dobra a zla, mohou to být velcí perfekcionisté, které budou zatížené na spravedlnost a dobro. Více o těchto dětech a jejich karmě se můžete pak dozvědět z článku o Černé luně v Panně.

 

To, jak se Černá luna projevuje na konkrétním člověku, bude teprve napsáno v dalším článku. Zde jsou vypsaná témata, která zasáhnou na dalších 9 měsíců nás všechny - ať jsme Lvi nebo Berani a ať máme svou Černou lunu v jakémkoli znamení.KDO BUDE TOTO OBDOBÍ NEJVÍCE OSLABENÝ?


Důležité je napsat, že v tomto období budou oslabené všechny Panny a ti, co mají Černou lunu v Panně či v 6.domě (domě Panny).


 

Jak zjistit, kde svou Černou lunu máte?


Pro zjištění postačí jen Váš datum narození. Můžete využít stránku najdise.cz, zadat svůj datum narození a najít symbol níže - měsíc s otočeným křížem. Pokud víte město narození a čas narození tím lépe, ale není to pro tento údaj potřeba, stačí při nevědění času zadat 12:00.


Pokud hledat nechcete a zajímá Vás pouze, zda máte tuto výše popsanou Černou lunu v Panně, přikládám období, kdy se Černá luna v tomto znamení pohybovala:

24.12.1952 – 19.9.1953

29.10.1961 – 26.7.1962

3.9.1970 – 31.5.1971

9.7.1979 – 5.4.1980

13.5.1988 – 8.2.1989

19.3.1997 – 14.12.1997

22.1.2006 – 20.10.2006

27.11.2014 – 25.8.2015

3.10.2023 – 29.6.2024

8.8.2032 – 4.5.2033

 

Autor: Tereza


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page