top of page

DUBEN 2019Duben jako 4. měsíc v roce je symbolem práce, financí, trpělivosti a vytrvalosti. Planetou čísla čtyři je planeta Uran, která souvisí se změnami a vnitřní přeměnou.


V tomto roce vychází na měsíc duben Velikonoce. 15.4. začíná Pašijový týden, který otevře Modré pondělí, dále Šedivé úterý, Škaredá středa, přes Zelený čtvrtek, na Velký pátek se otevírají skály a zeme vydává své poklady, Bílou sobotu, Boží hod Velikonoční a týden zakonečí Velikoční pondělí. Velikonoce však nejsou jediným svátkem, který v letošním dubnu oslavíme. Na konci měsíce nás čeká gaelský svátek Beltain, který je pro naší dobu známější pod názvem Pálení čarodějnic.Slunce se v dubnu pohybuje znamením Berana, který souvisí s plodností, kreativitou a probuzením. Neprobouzí se pouze příroda, ale i my jsme v tomto měsíci více kreativní, nápadití a plodní. Máme chuť zkoušet, poznávat a zkvalitňovat – vztahy, práci, život. Od 20.4. se pak Slunce přesouvá do znamení Býka, který souvisí především s požitky, potěšením a vnímáním barev, vůní, jídla a pití.


Merkur pokračuje do 17.4. ve své pouti ve vodních Rybách, do této doby bude stále převládat zájem o okultismus, věštění, budeme vést hluboké rozhovory, ale vše bude probíhat spíše pasivně, unaveně. Od 17.4. se Merkur přesune do znamení Berana, což dá do našich životů šťávu a větší aktivitu.


Venuše, planeta lásky, stojí skoro po celý měsíc ve znamení Ryb – dají se očekávat partnerské rozhovory, čas strávený především s partnerem, někdy nás i v tyto dny provází naivní představa o partnerovi či o celém partnerství. Od 20.4. se ale planeta lásky přesune do Berana to udělá v hodně vztazích velký říz. Budeme se chtít seznamovat, bavit, poznávat, v partnerství ale od konce dubna hrozí vlivem napnutých energií zbytečné hádky a nedorozumění.


Mars, planeta hádek a boje, stojí od konce března ve vzdušných pohodových Blížencích, které nás směřují spíše k pohodovému vyřešení všeho, co není úplně ok. Hádky ve vztazích proto budou, ale velice rychle se vyřeší.


Novoluní ve znamení Berana, 5.4. otevře téma nových aktivit, nových spoluprací a možnosti nového přivýdělku. Dny okolo ale hrozí vznětlivost a agrese, je proto dobré i tento měsíc hodně sportovat či jinou aktivitou ze sebe vybíjet nahromaděné emoce, které budou ústředním tématem tohoto planetárního postavení.

Úplněk 19.4. bude opět jako minulý měsíc ve vzdušném znamení Váhy – jeho téma jsou opět vztahy. Řeší se nalezení kompromisu, rovnováhy a vyvážení mezi partnery vztahovými, ale v případě spolupráce s pracovními.


Největší astrologickou konstelací jsou v dubnu ale tři zatím nejmenované planety, a to JUPITER, PLUTO a SATURN. Všechny tři se stěhují do retrográdu, tedy zpětného chodu, a to Vám tedy povím – to je kombinace. V případě Jupitera to znamená, že nás na nějaký čas opustí „štěstí“ a bude potřeba se opravdu snažit, aby to, po čem toužíme dopadlo pozitivně. Nejvíce budou touto změnou zasaženi Střelci, a to až do 11.8. Pluto pak souvisí s nevědomím, tajemstvím a karmou, jak jsem již několikrát psala, otevírá se pro nás všechny karma a od 24.4. nás čeká sled karmických témat – nejvíce pro znamení Kozoroh. A poslední planetou je planeta zkoušek Saturn, která přejde do zpětného chodu 30.4. a zdrží se tak až do 18.9, opět ve znamení Kozoroha. Kozorohům se bude až do října měnit celý život, čeká je od konce dubna velice zajímavá cesta. 

BERAN


Pro Berany si měsíc duben připravil samé nové počátky. Což není nic překvapivého, neboť duben je především měsícem Beraním. Berani slaví svá narození, přicházejí jim do života změny pracovní, partnerské, ale i myšlenkové. Berany čeká možnost posunout se pracovně či začít novou pracovní aktivitu. Je možné, že v tomto měsíci dostanou možnost pracovat jinde, na jiné pozici či přibrat novou pracovní činnost ke své současné. Velice důležitá konstelace přející změnám bude okolo Novoluní v jejich vlastním znamení, která se bude dít 5.4. Ta bude přát všem změnám, novým projektům a vnitřní transformaci. Úplněk 19.4. se pak přesune do oblasti vztahů – pracovních i partnerských. I zde budou Berani řešit prostřednictvím rozhovorů mnohdy nepříjemné situace a budou si muset stavnovit jak v pracovní tak partnerské sféře nové podmínky. Na začátku měsíce bude Berany ovlivňovat planeta boje a hádek Mars, která jim na jednu stranu přinese chuť něco nového začít a zvýšit si své životní podmínky, na druhou stranu přinese do života víc hádek a potřebu za každou cenu hlásat své názory. Pozor v budnu na možný netakt a sklon stát si tvrdohlavě za svým, i v situaci, kdy je důležitější se rozumně domluvit.


RADA:

PLYNOUT S PROUDEM – nechvátat, nehonit se za něčím, co ještě není aktuální, nechat plavatBÝK


Býci, u Vás mi vypadly karty především týkající se psychiky a řešení v měsíci dubnu pocitů a emocí. Je možné, že Vás zachvátí pocity bezmoci a nedůvěry ve svou vlastní osobu. Tyto stavy nejistoty a nechuti souvisí především s beraním Novoluním 5.4., které Vás bude nutit zamyslet se opět nad svým životem a tak trochu zrekapitulovat své životní oblasti. Stavy neukotvenosti se potáhnou průběžně celým měsícem, neboť karta, která souvisí s vnitřní nejistotou a nestabilitou padá u Vás na celý měsíc. Chvilkami si budete připadat, že se Vám boží pevná půda pod nohama a v těchto stavech můžete nechtěně sklouznout do přílišného rozebírání a sklonu řešit vše do nejmenších detailů. Zmatek a chaos, který budete cítit nemá hlavně cenu v sobě dusit, ale nechat vyjít ven a vyčkat, až se vše ve Vašem nitru vyjasní. Rozhodně se nepouštějte do podrobné analýzy jakéhokoli choulostivého tématu. Váš pohled je zastřený a nebudete v úsudku dostatečně objektivní. Vzhledem ale k padnutí tarotové karty s názvem Slunce se dá přepokládat, že mnoho témat si v sobě postupně v tomto měsíci vyřešíte a budete se na jeho konci cítit mnohem lépe. Úplněk ve Váhách 19.4. Vám naznačí možnosti řešení a s Novoluním na začátku květnu již budete mít jasno.


RADA:

VĚDOMÍ – odhodit obranné mechanismy a potřebu se bránit před jakoukoli kritikou. Kritika může být i konstruktivní a může Vás posunout zase dál, netřeba se hned rozčilovat.BLÍŽENEC


Blíženci, u Vás měsíc duben bude vcelku pozitivní. Karty i planetární postavevní ukazují na uvědomění si toho kdo jste a co máte nebo nemáte ve svém životě zapotřebí. Můžete se těšit na úspěch ve vztahu a ve všech tvůrčích činnostech. Budete si rozšiřovat obzory - v tělesném i citovém slova smyslu, objevovat a soustředit se hlavně na vlastní potřeby a touhy. Především pro ženy Blíženkyně karty ukazují na nalezení svého ženství a spokojenost se svou vlastní osobou. Toto vše potvrzuje i planeta Mars, která se přesouvá na konci března do Vašeho znamení a znamená aktivitu, chuť poznávat, učit se, zkoušet nové věci, ale také možnost vyřešit mnoho problémů, které je tíží či s nimi již delší dobou nešlo pohnout. Mars ukazuje a možnost posunout se tam, kde chtěli vždy Blíženci být, a proto i v tomto měsíci budou mít potřebu jet naplno a být neustále ve fyzickém, ale i mentálním pohybu. Tato konstelace je jednou za rok a proto by měli Blíženci zvážit, co dělají ve volném čase, jakými lidmi se oklopují a co dělají pro to, aby se cítili skvěle.


RADA:

DŮVĚRA – důvěřujte, nechte se vést.RAK


Raci budou v měsíci dubnu řešit především pracovní oblast, vše se bude točit kolem práce. Hned zkraje měsíce, 5.4., kdy vypukne beraní Novoluní jim přistane do života možnost kariérního postupu nebo také pracovních úspěchů. U některých Raků, kteří se v březnu nebo i v měsících předchozích potýkali s pracovními problémy, se tyto problémy vyřeší nebo alespoň na nějakou dobu uklidní. Nicméně i tak může u některých těchto zrozenců vypuknout potřeba změnit pracovní místo, poohlédnout se jinde nebo přemýšlet nad tím, zda je tato práce pro ně dostatečně obohacující. Vnitřní pochyby i přes zdánlivé chvilkové uklidnění u nich otevře i planeta Mars, která je začne tak trochu popostrkovat k přehodnocení všeho, co se točí kolem pracovní oblasti. Úplněk 19.4. pak otevře možnost nové spolupráce, s někým nebo prostřednictvím někoho, koho již ve svém okolí znají. Raci by proto neměli zavírat oči, ale naopak je pořádně otevřít a porozhlédnout se, kdo se kolem nich zajímavý pohybuje a s kým by mohli začit tvořit něco, co je bude doopravdy bavit a naplňovat. Také je zde v úplňkovém čase osvětlena nová výzva nebo řešení v oblasti bydlení a žen v rodině. Začnou vyplouvat na povrch nevědomé obranné mechanismy, Raci budou mít potřebu se koncem dubna bránit a začnou brát v mnoha ohledech život do vlastních rukou.


RADA:

IZOLACE – nezavírat se do sebe, ale promluvit si s někým, ke komu máte důvěru a dostat ze sebe všechny své pocity, nedržet je v sobě.LEV


Pro Lvy bude duben měsícem zásadním a velice důležitým. Když se dívám na karty, které jejich měsíc symbolizují, může se zdát, že je nečeká nic hezkého. Opak je ale pravdou. Karty jsou do jedné velice náročné a na první pohled opravdu negativně působící, nicméně ukazují, že Lvy si konečně přestanou nalhávat a budou donuceni se podívat na to všechno, co žijí bez růžových brýlí. Lvům se tímto měsícem naplno spustí karma, která ukazuje, že je čekají v budoucnu měsíce, které přehodí jejich život vzhůru nohama. Tak, jak má opravdu vypadat. Duben bude pod velkým rozhodováním, vnitřním bojem, nevědění, co je cesta srdce a co rozumu a ve vzpomínkách navrácení se do něčeho, co ale není aktuálně reálné. Novoluní 5.4. jim naservíruje řešení s úřady, soudy, čeká je řešení smluv, úředních písemností, u některých Lvů také cizina. Úplněk 19.4. pak otevře téma partnerství a s ním spojené řešení co dál, taktéž téma automobilu, úředních záležitostí a důležitých smluv. Mars, který se pohybuje od konce března ve znamení Blíženců u Lvů spustí lavinu komunikačního řešení, vyměňování názorů, čas s přáteli a pomoc od přátel a blízkých. Mnoho Lvů si tento měsíc konečně připustí realitu, avšak čeká je ještě nepříjemné sbírání toho, co dříve s klapkami na očích zaseli.


RADA:

ZMĚNA – změňte to, co není ve Vašem životě už dál žádoucí, zamyslete se, co ve svém životě již nechcete.PANNA


Panny budou v měsíci dubnu řešit práci, vzdělání a s těmito tématy bude spojené i dokončování, završení a uzavření. Čeká je úspěch, povýšení, naplnění a splnění toho, co slíbili či toho, co neměli nedokončené bude dokončeno. U hodně jedinců ve znamení Panny se budou řešit finanční záležitosti – doplacení závazků, možnost více vydělat, podepisovat smlouvy, prodej či pronájem majetku, vše se bude točit kolem peněz, neboť to je ústředním tématem tohoto měsíce. Karty ukazují, že u Pann něco končí a současně něco začíná. Je zde citová touha vykročit novým směrem, ale jenom tehdy, pokud bylo dokončeno vše, co bylo započato, ať jsou to projekty, vztahy, některé záležitosti, neboť během příštích čtyř týdnů ale také čtyř měsíců nastane vhodná doba, aby se vydali novými směry a současně uzavřeli vše staré. Obecně jsou karty symbolem završení a prolomení nové etapy, na kterou se ale vnitřně těší a vítají jí, neboť jim přinese nové zážitky a zkušenosti v jejich životní cestě, která mohla být již nějakou dobu beze změn. Karta Královny, kterou je také potřeba zmínit je znamením především pro ženy Panny, které souvisí s touhou dělat si po svém a věřit hlavně sama sobě.


RADA:

ZNOVUZROZENÍ – všechny zkoušky, které budete v dubnu prožívat Vám připomínají, že Vás vedou někam dál. Zatněte zuby a vydržte, nebraňte se změně.VÁHY


Klid před bouří. Přesně takto bych nazvala měsíc duben pro znamení Váhy, které budou v budoucích měsících nasměrováni novým směrem. Aktuálně ale ještě nepřišel čas dělat unáhlené závěry, být netrpělivé či snažit se změnit něco, co aktuálně nejde. Karty napovídají, že duben se bude točit kolem témat práce nebo snažení se o něco nového, energie půjde ale směrem, který si sami určíte, záleží tedy na Vás, čemu budete věnovat svou pozornost. Dále bude duben o tématu převzetí zodpovědnosti za své chování, činy a vše, co se ve Vašem životě děje. Karta totiž ukazuje, že můžete zbytečně vinit ostatní za něco, co je ale především Vaším dílem a proto je dobré se v měsíci dubnu zamyslet, zda je opravdu chyba vždy jen na druhé straně a zda jste se sami nepodíleli na tom, co je aktuální.

Co je však ještě důležité zmínit je dubnový Úplněk 19.4. opět ve Vašem znamení. Okolo tohoto data můžete zažívat problémové situace, cítit se neukotvení, nejistí, nestabilní, nebudete vědět, co vlastně chcete, srdce a rozum budou v rozporu. Nicméně tento úplněk očisťuje Vaši psychiku, zobrazuje u Vás témata, na kterých je potřeba pracovat. Pár dní před a po může být ktritických a náročných, nicméně potom budete v mnohem lepší psychické pohodě než dny předešlé. Mars také přenáší do Vašeho života velké změny v podobě práce, zahraničí a smluv.


RADA:

OSLAVA – naučte se radovat z maličkostí, zaměřte se na to, co ve svém životě máte a buďte za to vděční, nehledejte pořád to, co by ještě mohlo být, soustřeďte se na to, co je.ŠTÍR


Štíři, pro Vás si osud přichystal pro měsíc duben témata ukončování, odcházení, pálení mostů nebo také rozhodování. Nicméně cítím, že tentokrát hodně záleží na přesném narození. Štíři v 1. a částečně 2. dekádě narození budou řešit především psychiku, nebudou si jistí svým rozhodnutím, nebudou si jistí, co vlastně chtějí – především co se týká partnerských vztahů, Štíři ve 3. dekádě (od 17.11.) budou řešit práci, pracovní partnery a spolupráci. Téma pro všechny Štíry je v dubnu ale hlavně zdraví. Je potřeba naučit se trpělivosti, naučit se správně ventilovat své emoce, neboť Úplněk, který bude ve Vašem znamení až na konci května už na Vás začíná působit nyní. Štíří téma a důvod proč se narodili do tohoto znamení je hlavně naučení se pracovat se svými emocemi a pocity, nenechat se rozhodit, ale řešit za včasu. Jinak přichází na řadu zdravotní problémy v podobě oslabené psychiky a oblasti spojené s pohlavními orgány. Je možné, že právě duben a květen bude na tyto oblasti zatížen. Je dobré chodit hodně do přírody a meditovat či dělat nějaký sport, kde se můžete vybít. Jinak hrozí velká rozkolísanost nálad a spory v partnerství. Navíc planeta Mars, která se aktuálně pohybuje v Blížencích u Štírů zaktivuje smlouvy, řešení podnikání, investice do podnikání, půjčky, hypotéky, soudní záležitosti.


RADA:

POLITIKA – pozor tento měsíc na pomluvy a obelhávání – ať už ostatních nebo sami sebe. Buďte k sobě i ostatním upřímní.STŘELEC


Střelci, duben pro Vás bude měsícem bourání, stavění nanovo, prací se špatnými vzory chování, které jste přijali ze své rodiny, měsícem, který se bude točit kolem potomků, rodičů a řešení rodinných vztahů. Je možné, že vyjdou najevo různá tajemství, budou se řešit situace, které dlouho spaly pod pokličkou, ale nyní přišel čas tato mnohdy bolavá témata, rozhovory otevřít a jednou pro vždy očistit, usmířit, odpustit. V dubnu Vás čekají zajímavé rozhovory s rodinnými příslušníky, které Vám v plno věcech otevřou oči a ukážou Vám jiný úhel pohledu. Karty Vás ale předem varují jednat tento měsíc opatrně a s rozmyslem, přemýšlet, než něco vypustíte z úst. Je dobré se držet zpátky a pouze sledovat dění kolem sebe. Novoluní 5.4. bude pro Vás konstelace velice přiznivá, neboť Vám přináší možnost se zviditelnit, dělat věci, které milujete, otevřit svou kreativitu, ale taktéž se seznámit s nějakým zajímavým. Nezůstavejte tyto dny okolo Novoluní doma. Úplněk 19.4. pak přesně otevře témata z minulosti, především co se týká rodinných vztahů. A planeta Mars, která souvisí s hádkami a boji Vás varuje, abyste si dávali pozor na to, co říkáte, především v pracovní oblasti. Bude dobré v mnoha případech držet jazyk za zuby. Vaše stížnosti a kritika například směrem k vedení by nebyla pochopena, spíše naopak.


RADA:

ZROJ – využijte svou energii na věci, které Vás baví, které Vás naplňují, neplejtvejte jí na něco, co Vás vysilujeKOZOROH


Kozorozi, po celkem klidném měsíci březnu přichází do Vašich životů nové zkoušky a nová řešení. Astrologicky je za těmito událostmi karmický Saturn, který bude působit především ve Vašem znamení, a který si pro Vás přichystal zkoušky v podobě postojů, které zaujmete k situacím, které přijdou. Situace Vás budou zkoušet především z trpělivosti, tématu nalezení rovnováhy a nelítat mezi extrémy, ale učit se více posečkat a pak teprve vystřelit. Novoluní 5.4. přináší témata zdraví a domova, Úplněk 19.4. uzavírá klidové období a přináší do Vašeho života sled několika zkoušek, které potvrají v různých vlnách až do září-října. Budete měnit od základu svůj život a k tomu se vážou samozřejmě zkoušky v podobě rozhodování, vědění, co vlastně chcete a na co jste vůbec připraveni. Taktéž je zde patrné řešení vztahů v rodině. Co je ovšem velice pozitivní je velice dobře postavený Mars, který Vám vžene chuť do práce – budete měnit, aktualizovat, nastavovat si své pracovní podmínky a zušlechťovat pracovní zázemí. Je možná v nejbližších týdnech nová spolupráce či práce pro velice zajímavou osobu, která Vás může v následujícíh měsících nasměrovat na novou pracovní cestu.


RADA:

MOŽNOSTI – dívat se na věci s nadhledem, s odstupem, trénovat svou trpělivost.VODNÁŘ


Měsíc duben bude pro Vodnáře měsícem lásky, sexuality a možnosti seznámení. Do života jim jede zajímavá osoba, ke které mohou cítit sexuální přitažlivost, také je toto téma otevřeno v partnerství. Vodnáři budou v dubnu pracovat od rána do večera, budou pobíhat sem a tam, čeká je nabitý program. Není se proto čemu divit, že z toho budou chvilkami nervózní a nervní, protože budou mít pocit, že nic nedělají pořádně a nestíhají. Do toho se jim v tomto měsíci budou vyplavovat na povrch různé potlačené strachy, které je naprosto ochromí. Strach se může týkat práce, vztahů nebo i zdraví, záleží na konkrétním Vodnáři. Někoho zaplaví pocit, že se mu partner vzdaluje a ucítí strach ze samoty, jiný Vodnář bude mít strach, že na sobě nezvládne tak velkou zodpovědnost, kterou na sobě aktuálně má. Nicméně hodně u jejich znamení zapůsobí planeta Mars, která stojí aktuálně ve vzdušném znamení Blíženců. Jelikož je Vodnář taktéž vzdušné znamení, může Vás tento přesun směrovat k Vaší kreativitě, k činnostem, které Vás lákají a objevování svého potenciálu. Mars zde otevírá cestu poznávání svého já prostřednictvích různých kurzů, zajímavých rozhorovů či setkání, které mu pomohou v odhalení sebe samých.


RADA:

ZPOMALENÍ – jsou situace, kdy je potřeba se naučit zpomalit a nehnat se za cílem, i když se na něj těšíte. Je potřeba vnímat celou cestu k cíli, ne jen samotný cíl.RYBY


Pro Ryby bude duben měsícem práce, aktivní činnosti, aktivních rozhodnutí a přivítání jara. Mnoho zrozenců tohoto znamení si uvědomí, že některé věci již nejdou dál a začnou podvědomě nebo někteří už i vědomě hledat, jak by měl vypadat jejich život dál. Ještě stále je však váže minulost, jako kdyby nemohli nebo i nechtěli některé věci změnit, i když tuší, že by to bylo správné. Proto Ryby budou i ve stavu vyčkávání, odkládání a nedůvěry ve svou vlastní osobu. Hodně situací se ale v dubnu bude týkat financí, dluhů, půjček, dědictví nebo řešení majetkových záležitostí. Mars zde aktivuje téma domácích hádek, spory ohledně bydlení, obydlí a řešení se ženami v rodině. Důležitý také bude úplněk ve znamení Váhy, který přinese do života Ryb negativní myšlenky a „malování“ čerta na zeď. Nicméně Ryby mohou být úspěšní v práci, mohou vydělat hodně peněz nebo se v této oblasti blýsknout. Opět ale záleží pouze na nich.


RADA:

HRAVOST – hýbejte se, hrajte si, buďte více aktivní, pasivita stranou


 

Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page