top of page

KVĚTEN 2018

Aktualizováno: 31. 10. 2018

KVĚTEN – DVA PENTAKLY

Pátý měsíc v roce 2018. Vítejte u pravidelné měsíční předpovědi! :) Květen, lásky čas. :) Pod láskou si představujeme různé věci. Partnera, děti, domácí mazlíčky nebo pocity štěstí, naplnění, celistvost. Láska je hlavně energie, proudící námi všemi a také všude kolem nás. Jak ji uchopíme a do svého života zařadíme závisí jen na nás.

Dvojka pentaklů, vypadlá karta pro nás všechny na měsíc květen, symbolizuje lásku, zamilování se. Může to být činnost, aktivita, něco nového v našich životech na čem začínáme pracovat a do čeho se čím dál tím více zamilováváme. Pečujeme o svá těla s láskou, pečujeme o své blízké, pečujeme o práci, do které vkládáme svou energii a čas. To, jak velkou lásku do všeho kolem nás vkládáme opět záleží na nás. Energie lásky dělá náš svět hezčí, radostnější a věřte, že všude, i v nepříjemnostech je láska lék, který vyléčí i to největší trápení. Proto vše, co budete v květnu, a nejen v něm, dělat, dělejte s láskou. Vložte do toho city, myslete na to, že to na čem pracujete Vás může dostat právě tam, kam toužíte. Do celistvosti, naplnění a neuvěřitelného smyslu. Který přijde jedině tehdy, když ho všude v čem co děláte, i uvidíte. :)

 

BERAN – OSM HOLÍ


Milí Berani, na květen je pro Vás vytažena karta Osm holí. Je to symbol komunikace, pohybu, naprosto nových možností, které se Vám již v měsíci dubnu otevřely a které se v květnu začínají pomalu realizovat. Může se jednat o nové pracovní příležitosti, o nové nabídky, které Vás lákají na novou cestu. Avšak. S touto kartou je i spojeno téma komunikace. Karta připomíná, že jakékoliv nesrovnalosti, které můžou přinést tyto nové možnosti, vyřešíte jedině tím, že o nich budete komunikovat - s rodinou, partnerem, stávajícím šéfem, spolupracovníkem v práci. Zde je důležitá upřímnost.

RADA NA KVĚTEN: Protipólem tohoto symbolu je otálení a váhání, jež doprovází komunikace, která není takzvaně „na rovinu“. Tím byste si však zadělali na konflikty, které s sebou karta přináší. Pamatujte tedy. Neovlivňujete svým rozhodnutím někoho dalšího? Říkáte věci opravdu na rovinu a tak jak je cítíte?

 

BÝK –RYTÍŘ MEČŮ

Býci, býci. Nacházíte se uprostřed nějakého dění. Víte přesně, co chcete dělat a co uděláte. V tuto chvíli se velice soustředíte. Váš cíl je na dohled. Dávejte však pozor. Máte příliš mnoho aktivit a je dost možné, že nic neděláte pořádně, ale napůl. Je potřeba, abyste se věnovali na 100% opravdu tomu, čemu do budoucna chcete a to také kladli na první místo ve Vašem žebříčku aktivit. Karta Vás nabádá k zamyšlení. Děláte pro svůj projekt/vztah/aktivitu maximum? Nenecháváte se pořád něčím svádět z cesty?

RADA NA KVĚTEN: V květnu bude konečně čas dotáhnout věci do konce. Nenechte se však zaslepit tím, co se okolo Vás děje. Soustřeďte se na svůj cíl a neuhýbejte. Jste v cílové rovince. Byla by škoda teď uhnout. Vše by přišlo vniveč.

 

BLÍŽENCI – RYTÍŘ HOLÍ

Rytíř holí představuje krajní podoby energií, Blíženci. Podle okolností je lze vnímat jako kladné i záporné. Klíčovým znakem je temperament, dobrodružství a čin. Karta naznačuje, že nadešel čas na malou lehkomyslnost a vášnivější vztah k životu. Je čas nebát se trochy nervozity a něco s ní udělat. Vyjádřete své odvážné myšlenky a pusťte se do něčeho dalšího. Přemýšlejte více kdo jste. Přemýšlejte o svých skvělých schopnostech a nebojte se pustit do něčeho, co Vás láká a už delší dobu přitahuje.

RADA NA KVĚTEN: Nadešel čas pustit minulost a soustředit se na budoucnost. Cestujte, užívejte si dobrodružství nebo nové společnosti, která Vám vstoupí do života. Uvolněte cestu oběma krajním pólům energií, které Rytíř holí představuje, a jednoduše si všechno užívejte. Už je čas! :)

 

RAK – CÍSAŘ


Poselství císaře je poselstvím zdravé stability, Raci. Vytvořte si takové prostředí, jaké Vám dovolí co nejlépe fungovat. Vynasnažte se ve svém domově, na pracovišti i ve vztazích nastolit praktický řád a harmonii. Císař také mnohdy symbolizuje úspěch, ale pouze za předpokladu, že se udržíte být soustředění a zaměření na problém. Když budete užívat svého sebevědomí a sebedůvěry. V dalším případě tato karta představuje nějaký státní orgán, nebo soud.

RADA NA CÍSAŘ: Zaměřte svou pozornost na svůj cíl, a buďte opatrní, abyste neodhalili slabá místa, nebo osobní pochybnost. Nyní je velmi důležité, jak zapůsobíte na své okolí. Buďte více dominantní a ve svých názorech pevní. Jedině tak se Vám může podařit uspět.

 

LEV – ZAMILOVANÍ / MILENCI


Milenci jsou kartou, kterou si chce vytáhnout každý, milí Lvi, jenže ve skutečnosti mají mnohem složitější význam, než aby pouze signalizovali příchod nové lásky nebo dosažení harmonie a štěstí. Karta připomíná, že jste samostatní jedinci, že vaši hlavu ovládá srdce. Možná se také chcete zamilovat a uniknout před pochybnostmi, obavami a nejistotou okolního světa. Archetyp karty Milenci rovněž vyzývá k přemýšlení o tom, co pro vás osobně znamená láska, a k převzetí odpovědnosti za svá rozhodnutí. Všichni používáme slovo láska velice nenuceně, jenže pro různé lidi znamená různé věci. Možná toužíte po bezpodmínečné lásce, zatímco někdo jiný očekává pravý opak, anebo dokonce touží pomocí lásky manipulovat druhými.

RADA NA KVĚTEN: Tato karta nabádá, abyste si víc uvědomovali, kým doopravdy jste a jaké hodnoty s milostnými vztahy spojujete. :)

 

PANNA – DESET HOLÍ


Desítka holí je kartou vnitřního útlaku, Panny. Na této kartě jsou hole zobrazeny jako duchovní síla. Jejich šedivá barva však znamená, že trápíte sami sebe tím, že potlačujete svou přirozenost a snažíte se své chování formovat tak, jak si myslíte, že bude lépe přijato druhými, a nebo tím, že ho podrobujete své vlastní cenzuře jak na úrovni mentální, tak citové, ale i duchovní a fyzické. Tento měsíc je důležité, abyste se zbavili svých sklonů k potlačování sebe sama, mezi které patří snaha umlčet svůj vlastní přirozený projev nebo omezování se v jakémkoli směru.

RADA NA KVĚTEN: Když Vám něco vadí, řekněte to. Když s něčím nejste spokojení, řekněte to. Někdy máme potřebu neříkat věci tak jak jsou, jen proto, že nechceme žít v neharmonii a být s někým rozhádaní. Ale nezatlačujeme potom sami sebe? A své vlastní pocity? Komunikace je důležitá. Nebojte se říct, co Vám vadí.

 

VÁHY – VISELEC


Viselec ztělesňuje stav vědomí, kterého můžete dosáhnout jedině tehdy, pokud překonáte své ego a uvěříte ve Vaši hlubší podstatu, Váhy. Je to stav kapitulace a pokorného přijímání, který je nutnou zkouškou před tím, než se budete moci osvobodit od ničivých a omezujících vzorců, podle nichž žijete. Tento symbol je často popisován jako ukřižování ega, které už splnilo svůj úkol. Vaše váhání Vám může v růstu a vývoji buď zabránit a nebo nám může posloužit k tomu, abyste rozpoznali, ve které oblasti se potřebujete osvobodit od nevhodných a dobrovolně přijatých zábran. Tento symbol Vám také připomíná, že vždycky existuje mnohem více řešení a perspektiv, než ty, které jste doposud vzali na vědomí. Můžete cítit poslední dobou otupělost, ospalost, depresím která s touto kartou úzce souvisí.

RADA NA KVĚTEN: Řešení spočívá v ochotě odevzdat se hluboké víře, která pramení v našem nitru. Nechtějte vše kontrolovat. Přijímejte, nesuďte, nechte věcem volný průběh a bezmezně důvěřujte. To je Vaše téma pro měsíc květen.

 

ŠTÍR –RYTÍŘ MEČŮ


Štíři. Stejně jako Býci se nacházíte uprostřed nějakého dění. Máte cíl a za tím si jdete. Pozor však na to, abyste těch aktivit neměli moc. Je potřeba si uspořádat svůj žebříček hodnot a vědět přesně, co je pro Vás prioritní. Nemá cenu chtít všechno stihnout hned. Možná byste to i zvládli, ale.. dělali byste to pořádně? Je potřeba, abyste se věnovali na 100% opravdu tomu, čemu do budoucna chcete a to také kladli na první místo ve Vašem žebříčku aktivit. Karta Vás nabádá k zamyšlení. Děláte pro svůj projekt/vztah/aktivitu maximum? Nenecháváte se pořád něčím svádět z cesty?

RADA NA KVĚTEN: V květnu je potřeba se soustředit na jeden projekt, na jednu aktivitu, na jednu prioritu. Pokud si toto v hlavě srovnáte, můžete i danou aktivitu/projekt dotáhnout do konce. Soustřeďte se a neuhýbejte. :)

 

STŘELEC – PĚT MEČŮ


Střelci. Pro Vás padla karta Pět mečů představující STRACH, ale také pomluvy. Strach z toho, že se historie bude znovu opakovat, strach, že pocítíte stejnou bolest, kterou jste se zabývali v minulých měsících. Karta také ukazuje na intriky, pomluvy nebo křivá obvinění, která se kolem Vás budou v měsíci květnu točit. Jak se jim ubránit? Prostě na ně kašlete. Nenechte se „zdeptat“ ostatními, kteří proti Vám budou zbrojit, protože oni nejspíše budou. Vyjde ven na povrch něco nepříjemného, čím se budete „muset“ zabývat.

RADA NA KVĚTEN: Přeji Vám hodně trpělivosti a hodně síly. V životě jsou někdy situace, kterými si ale musíme projít, jako třeba tato, ať už jen z důvodu zocelení. Nenechte se. Buďte sví.

 

KOZOROH – DEVĚT HOLÍ

Možná se něco nepovedlo přesně tak, jak jste očekávali, Kozorozi. Věci se nejspíše nevyvinuly tak, jak jste si plánovali a Vy třeba ani nevíte proč. Udělejte si čas na reflexi, abyste si mohli ujasnit, co se stalo, a proč se to stalo. Devítka holí symbolizuje neomezenou sílu, která se nachází ve Vašem nitru. Jde o duchovní a intuitivní sílu vize, která upozorňuje na možnou blížící se zoufalost. Situace může být nyní obtížná a možná i matoucí, ale nevzdávejte se!

RADA NA KVĚTEN: Myslete na to, že nic se neděje náhodou. Vše Vás má něco naučit. Neutíkejte proto a ponořte se do svého nitra. Zreflektujte si Vás život a podívejte se na něj z různých úhlů. Možná i z úhlů druhých. Někdy, když jsme v situacích, které se nám dějí zainteresovaní příliš, nevidíme pak pravou podstatu. Je potřeba se na věci dívat jinak, vědoměji. Jedině tak pochopíte a nepříjemné situace zvládnete.

 

VODNÁŘ – PÁŽE HOLÍ


S kartou Páže holí, Vodnáři, se Vám dostává vzkazu, že nastala chvíle pro nový začátek. Měli byste prozkoumat všechny možnosti a nechat se inspirovat tím, co uvidíte. Naskýtá se vám nová příležitost v lásce (možná v podobě mladšího ctitele či svůdné okouzlující dámy) nebo jednoduše veselá zábava a trocha romantických hrátek. V květnu Vám nebrání nic v tom se lehce seznámit, hvězdy Vám jsou nakloněny. Zároveň se tato karta týká nového začátku obecně, nejenom ve vztazích. Nechte minulost konečně plout, nedívejte se stále na to, co bylo a jaké by to mohlo být, kdyby... To nemá cenu. Akorát si tím zamlžujete budoucnost, která se Vám pomalu otevírá. Musíte ji však chtít vidět, až pak teprve bude líp.

RADA NA KVĚTEN: Vyražte do společnosti, bavte se, využijte kontaktů, které máte a čerpejte z nich, ať už profesně nebo osobně. Je čas vyjít ven ze své šedé zóny nereálných tužeb a očekávání. Chtějte víc.

 

RYBY – KRÁL HOLÍ


Ryby, mám pro Vás po dlouhé době skvělé zprávy. Konečně co? :) Karta Král holí je symbolem nových myšlenek, nápadů, prosazení se. I Vy jste tvrdě pracovali na svých schopnostech a vizích a nyní budete bohatě odměněni. V pracovní sféře karta znamená ocenění nebo konečně stav, kdy se Vám začne pomalu dařit. V osobním životě je tato karta též velmi úspěšná. Ukazuje na příliv nové energie, na víru v lepší budoucnost a v to, že se vše děje opravdu tak jak má. :)

RADA NA KVĚTEN: Užívejte si úspěchy, které v květnou přijdou. Nechte sebou tyto pocity projít. I zde však dodávám – nezapomínejte na to, že to co se nám nyní jeví jako neúspěch nebo „málo“ neznamená, že to tak opravdu je. Někdy je potřeba nechat věci odstát. V postupem času však uvidíme, že situace opravdu pro naší budoucnost příznivé byly.


Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page