top of page

SRPEN 2018

Aktualizováno: 30. 10. 2018

Srpen. Plány se bortí, vše dostává nový řád a systém. To, co opět v našich životech nemá být, pomalinku odchází. Někdo již změny udělal, jiného ještě čekají.. každopádně tento měsíc má velice očistnou energie, která nenechá nikde nit suchou. A to je dobře. Na světlo se dere pravda, věci se odkrývají, my začínáme vidět jasněji a možná i více s pokorou. Do popředí se k partnerským vztahům dostávají finance – řešíme majetek, peníze, půjčky, hypotéky, investice, pronájmy,.. vše co nějakým způsobem s materiálnem souvisí. Tento měsíc si budou energie ještě hodně sedat, přece jenom nacházíme se astrologicky v polovině roku 2018 pod mistrovskou 11, které je symbolem obrovské transformace. Stačí se kolem sebe rozhlédnout. Vše se u všech mění, vše dostává nějaký řád a pevně danou strukturu.


OSMIČKA, číslo související s měsícem SRPNA představuje moc, peníze, karmu, nekonečno, ale hlavně pouta a rovnováhu. Červenec nám dal celkem zabrat, byli jsme nuceni vyřešit si vztahy kolem nás, především co se týká partnerů, v měsíci srpnu se navracíme sami k sobě. To je jediný důvod, proč se nám tadyto všechno děje. Minulý a tento měsíc jsme nacházeli zasuté vnitřní strašáky, pereme se se svým egem a uvědomujeme si díky situacím, které nám tento měsíc do života přichází, kde je „zakopaný pes“. Jdeme do hloubky, neboť osmička znamená v astrologických domech také okultismus .. opravdu pátráme, hledáme a snažíme se hlavně pochopit a uvědomit si, dostat se do rovnováhy.

ASTROLOGICKY přešla tento měsíc Černá luna do znamení Vodnáře, to znamená, že po dobu 9 měsíců se bude naše pozornost zaměřovat na téma přátelství, lidí, které máme ve svém životě a celkově na to, ve které společnosti se pohybujeme. Hodně z nás si uvědomí, že jsou vedle nás lidi, které už ve svém životě nechceme, taktéž svou pozornost obrátíme k místu, ve kterém žijeme, v nadcházejících 10 měsících bude časté téma stěhování nebo změna práce, obecně se odtrhneme od něčeho, kam již patřit nechceme. Každá Černá luna v jednotlivém znamení s sebou přináší vždy nějaké poselství. S Černou lunou ve Vodnáři bychom si měli v nadcházejících 10 měsících uvědomit nejen přátelské vztahy a prostředí, ale zda věci, které děláme, děláme opravdu srdcem. Zda jsme schopni své aktivity a činnosti opravdu procítit, zda dokážeme dělat věci s radostí a láskou. V srpnu se zároveň planeta lásky Venuše nachází ve znamení Vah, to znamená, že budeme hledat v lásce pochopení a onu harmonii, ale také se k Váhám pojí váhavost, to znamená .. v plno situacích si nebudeme jistí, zda nám to tak opravdu vyhovuje.. čeká nás se naposled svého srdce zeptat, co vlastně chce. Na konci srpna se pak Slunce opět přesune a to do plánování, organizování a praktičnosti, které s sebou přinese zemské znamení Panny.


 

BERAN – Tři poháry, Potlačení


Berani, otevírá se Vám situace z jara letošního roku. Může jít o práci, vztah, zdraví, každopádně vrací se k Vám něco, co je potřeba dořešit nebo na tom ještě více pracovat. V období Novoluní, 11. 8., se bude hodně věcí lámat, nabízí se Vám možnost nové práce, která bude spojena buď s partnerem, nebo s rodinou. Partnerství se stabilizuje, mráčky jdou stranou, každopádně cítím, že je zde stále něco, s čím bude potřeba se později ještě zabývat. Nyní jste však zavaleni ostatními změnami, takže jste rádi, že alespoň někde je zatím klid. Úplněk v Rybách, 26. 8., ve Vás pocity melancholie a „vnitřní deprese“ vyndá a nemá cenu se tomu bránit. Nastal čas vše potlačené ventilovat a vyřešit. Tento měsíc si dávejte pozor na oblast práce, držte se heslem „dvakrát měř, jednou řež“. Nejdříve raději přemýšlejte, pak konejte. Pokud Vás začne bolet hlava nebo oblast krční páteře, zpozorněte. Beran souvisí s těmito fyzickými místy, a pokud bolí, je toho na Vaše tělo moc. Nezapomínejte práci prokládat relaxem. Naučte se pořádně vypnout.


 

BÝK – Rytíř pohárů, Průlom


Býčci, i u Vás se vše láme, naznačuje to karta Průlom, která symbolizuje vnitřní přeměnu a transformaci. Je vidět, že se ve Vašem životě otevřela témata, která byla nějakým způsobem bolavá a nyní přišel čas je konečně zpracovat a pohnout se osobnostně zase dál. Uvědomujete si, že nic není černé nebo bílé, že vše, co se Vám děje, má nějaký hlubší smysl a že to všechno není jen tak. Osud Vás bude nutit o věcech více přemýšlet a zapojit místo hlavy také srdce a intuici, která našeptá, kudy zase dál. Vaše pozornost bude tento měsíc vedle vnitřní očisty směřovat k rodině, potomkům, i tam pocítíte změny, které si teprve sedají. Je dost možné, že se změna bude týkat syna, partnera nebo nějakého muže v rodině. Co se týká práce, ta pro Vás tento měsíc a vlivem Černé luny i další měsíce, může být malinko frustrující. Planety u Vašeho znamení stojí tak, že je dost možné, že Vás zachvátí pocit nudy, ztráta inspirace, stagnace. Z toho ale nebuďte špatní.. Probíhá u Vás, ať už vědomě nebo nevědomě, velká přeměna a nemá cenu se tlačit do něčeho, co může ještě nějakou dobu počkat.


 

BLÍŽENCI – Tři pentakly, Průlom


Blíženci, u Vás tento měsíc vstupuje do popředí téma práce, spolupráce, učení se a získávání v této oblasti nových zkušeností. Tento měsíc Vás čeká pochvala od nadřízených nebo klientů anebo jen dobrý pocit z toho, co děláte. Dají se u Vás tento měsíc předpokládat cesty do zahraničí nebo hodně cestování, vyřizování či komunikace s úřady. Co se týká Vašeho osobního rozvoje, hodně se začíná měnit. Nebojte se v tom, co děláte pokračovat. Kurzy, které navštěvujete začínají přinášet ovoce, stojí nad Vámi, podobně jako u Býků karta Průlom.. Něco se u Vás rozjíždí, může to být pochopení pravé podstaty zkoušek, které se Vám dějí a tím pádem i uvědomění si všech situací, které Vás v minulých měsících potkaly. Vše si krásně sedá a začíná do sebe zapadat. Co se týká vztahů, Vaše postavení planet ukazuje na horší vyhlídky. Vztahy teď úplně nejsou růžové, něco Vás trápí, můžete si připadat sami více než kdy jindy. Tento měsíc Vás to bude směřovat spíše k přátelským vztahům než těm mileneckým a partnerským. Je to tím, že u Vás začala naplno probíhat vnitřní transformace, nyní není čas se zabývat vztahy. Věnujte veškerý čas sám/sama sobě a vytěžte z tohoto poznávacího měsíce maximum.


 

RAK – Osm pohárů, Tvořitel


Vaše pozornost zůstává stále v rovině vztahů... možná se věci nedějí tak, jak byste chtěli, možná, že cítíte, že to v partnerství nějakým způsobem vře a nevíte, jak z toho. Něco jste si v nedávné době prožili, mohla to být ostrá výměna názorů, odlišný pohled na situaci, rozchod, rozvod nebo něco, co Vás od partnera malinko odsunulo. Tento měsíc se tím budete vnitřně trápit. Věděli jste, že tato situace musela přijít, teď se však vydáváte na cestu sami (stačí jen myšlenkově), protože cítíte, že to potřebujete. Osud Vás žene k uvědomění si své vlastní hodnoty a zároveň i ke spolupráci s lidmi, se kterými to úplně neklape. Je potřeba naučit se nesoudit, nehodnotit, ale pochopit.. to je vlastnost Mistrů a tu se nyní učíte. Pomůže Vám to k ještě větší pozornosti sám/sama sebe, ohleduplnosti, lásce, naučení se milovat sám/sama sebe. Rada co dělat je pro Vás ve formě karty s názvem Tvořitel. Probuďte v sobě v čem jste dobří nebo co Vás jednoduše naplňuje. Baví Vás kreslení? Kreslete. Rádi si zpíváte? Proč si doma něco nezazpívat? Naplňuje Vás sport? Nevyhýbejte se mu a spojte příjemné s užitečným. Tento měsíc bude důležité nejít do stagnace, ale jít hned dál. Jakmile se začnete ve věcech příliš „šťourat“, mohli byste se dostat někam, kam nechcete. Co se týká práce, je zde pro tento měsíc pravděpodobné zvýšení platu, nějaká finanční odměna nebo pochvala od nadřízených či vydání se dobrou cestou.


 

LEV – Král mečů, Uvědomění


Lvi, Vaše pozornost bude v měsíci srpnu směřovat k nějaké autoritativní osobě, spíše mužského pohlaví. Může jí být otec, dědeček, partner, zaměstnavatel nebo starší kolega, každopádně na Vás v měsíci srpnu bude mít velký vliv a díky němu byste si měli něco uvědomit. S touto osobou se potáhne řešení nějakého tématu celý měsíc. Ve vztazích bude nyní potřeba prolomit chladnou bariéru a do vztahu s druhými lidmi dát více pochopení a lásky, téma vztahů se naplno otevře kolem úplňku, 26. 8., kdy přijde zkouška v podobě Vaší trpělivosti a EGA. Dávejte si tento čas pozor na svou výbušnost, doporučuji hlídat si emoce a nejít do konfliktu, mohlo by Vás to později mrzet. Tento měsíc vypluje na povrch vše nevyřešené, nebude jednoduché se s druhými dohodnout, nastavit pravidla, proto buďte v klidu a pamatujte, že je lepší být tím, co ustoupí a klidně si bude myslet svoje, ale nemá cenu teď chodit do hádek, vše se časem zase srovná. Finance přijdou na řadu kolem Novoluní, 11. 8., které působí ve Vašem znamení, bude tedy na Vás mít velký vliv. Tato planetární konstelace naznačuje nový životní směr, nové nasměrování, dívání se na různé věci jinak, více s odstupem, uvědoměleji, vyzráleji. Pamatujte, že jak si to tento čas nastavíte, podle to pak pojede až do konce roku, a nejen tam. Je dobré dokončit úkoly, které nemáte dodělané a pak svou pozornost přesunout na pomoc druhým.


 

PANNA – Osm pentaklů, Srovnávání


Panny. Pomalu se začínáte psychicky připravovat na zajetí do starých kolejí, neboť koncem měsíce se Slunce přesouvá do Vašeho znamení. Na řadu přijde opět plánování, organizování, praktické řešení úkolů a větší ponoření se do práce. I tento měsíc již u Vás začínají dozrávat myšlenky na to, jak všechno uděláte, dokončíte, neboť srpnová karta hovoří o píli a pečlivosti. Finančně se Vám bude velice dařit. Dá se předpokládat, že po všem tom utrácení se opět malinko uskromníte a díky nějaké nové práci nebo drobnému přivýdělku si v tomto měsíci přijdete na pěknou částku. Co se týká vztahů, karta ukazuje na rozvíjení vztahu, pozornost, ohleduplnost, žádné velké téma se zde neotevírá. Co jediné mě u Vašeho znamení napadá je možné otevření téma minulých vztahů. Možná Vás přepadnou myšlenky na bývalé partnery nebo se budete vracet zpět do hezkých vzpomínek ohledně lásky a milostných vzplanutí. Dejte si však pozor. Karta Srovnávání ukazuje na to, že pokud se objeví někdo, kdo Vám bude imponovat, nesrovnávejte. Není potřeba přemýšlet nad tím, co by bylo, kdyby… Spíše se zaměřte na práci vztahu současného. Černá luna u Vás po dobu 9 měsíců zapluje do tématu zdravého životného stylu. Sportujete, jíte zdravě? Děláte něco pro své zdraví? Pokud ne, nezapomínejte. Černá luna Vás z této oblasti prozkouší, a pokud se zjistí, že se zanedbáváte, může přijít vlivem nějaké události rychlé vystřízlivění.


 

VÁHY – Král mečů, Odkládání


Váhy – podobně jako Lvi, i Vy budete tento měsíc pod taktovkou a v řešení s nějakým starším mužem. Může se jednat o otce, dědečka, zaměstnavatele, staršího kolegu, kamaráda nebo nějakou úřední osobu. S touto osobou se bude řešit téma, které Vám může být nějakým způsobem nepříjemné, ale za to může vyřešit věci, které Vás už nějakou dobu vnitřně trápí. Nemá cenu se jeho otevření bránit. Na srpen Vám i karta „odkládání“padla, proto neodkládejte a postavte se problémům čelem. Pokud máte s někým nevyřešený vztah nebo nějaký problém, vyřešte ho rovnou. V dalších měsících byste se zbytečně dostali do potíží. V oblasti lásky to ukazuje též na uzavření se, otočení se k sobě a nezájem o druhé. Je to škoda.. karty našeptávají, že je potřeba podívat se na věci jinak, uvědoměleji. Přestat si hrát na roli oběti, ale postavit se všemu čelem. Když Vám něco vadí, řekněte to. Když je už delší dobu něco, s čím úplně nesouhlasíte, nebojte se téma otevřít a vyřešit to s danou osobou rovnou. Jinak stále odkládáte řešení problému, které ale paradoxně situaci ještě více komplikuje. Dejte si tento měsíc pozor i na zdraví. Intuice mě upozorňuje, že Váhy by se měly více hlídat, co se týče zažívání a také oslabené imunity. Hodně ovoce, zeleniny, vitamínů, dá se tomu předejít. Černá luna u Vás aktivovala téma psychiky a silných emocí v oblasti rodičů a partnerství. Partnerství vydrží jen ta, která stojí na pevných základech a též i kariéra se malinko otřese v základech. Začněte řešit, zalézáním akorát celou věc urychlujete. 

ŠTÍR – Páže pohárů, Totálnost


Čerstvý nový vztah, vzplanutí, nové počátky v oblasti lásky. To je Vaše hlavní téma na měsíc srpen. Přijde mi, že tento měsíc se pořádně rozšoupnete, budete chtít volnost, klid, pohodlí, nechcete nic řešit, nejraději byste byli, kdyby přišlo řešení vztahu jindy, ale ne teď. Chcete si užívat. Pokud se nějaká situace v oblasti vztahů zdá pro Vás neřešitelná, cítíte se bezmocní a nevíte kudy ven, zkuste se na to celé podívat očima dítěte. Zkuste se přizpůsobit, zkuste se více podívat na to, jak to má partner a hledejte společně kompromis nebo novou cestu, po které byste se vydali společně. Jak jsem ale napsala na začátku, nevylučuji milostné vzplanutí. Co se týká práce, čeká Vás hodně řešení. Jste nyní v situaci, kdy Vám může přijít do života nová nabídka práce nebo možnost pracovat jinak. Dostanete zajímavou zprávu. Jelikož je Mars ve zpětném chodu, jde plno věcí ještě předělat a nakonec prodat, prosadit si svou, ale myslete na to, aby to nebylo bojem, ale smířlivě, spoluprací. Mars také působí v oblasti aktivit – dá se u Vás tento měsíc očekávat mnoho cestování, zařizování a vyřizování úředních záležitostí. Černá luna u Vás otevře v nejbližší době téma bydlení. Je dost pravděpodobné, že se v budoucích 9 měsících přestěhujete, nebo budete řešit problémy týkající se rodinného soužití. Budete hledat vhodné místo pro život.


 

STŘELEC – Šest holí, Tady a teď


Střelci, ještě stále jste v procesu řešení. V tomto měsíci se dá předpokládat, že přijde řeč na majetek. Planety máte postavené tak, že se zaktivovalo téma peněz, majetku, hodnot a vlastní sebehodnoty. Mars, který je už nějaký čas ve zpětném chodu Vám vrací situace z minulosti, které se týkají právě materiálna. Majetek, který máte s někým napůl nebo dědictví, které je už nějaký čas v řešení se tento měsíc opět ozve, budete si muset bránit své a nebát se ozvat. Můžete s touto souvislostí podepisovat důležité úřední dokumenty nebo jednat s úřady. Černá luna Vám též zaktivovala téma peněz a kariérního postupu nebo klientů. Práce je dost, ale ocenění nebo pochvala jaksi nepřichází. Nějakým způsobem budete mít v nejbližších 9 měsících pocit, že se nezastavíte, ale nějak se více nehýbete. Může Vás přepadnout pocit frustrace nebo chvilkové nespokojenosti s tím, že se věci nedějí hned. Je potřeba trpělivost a jít si za cílem vytrvale, osud Vás zkouší, zda zvládáte reagovat na to, co Vám přináší do života. Láska jde v tomto měsíci do pozadí. Řešíte finance, kariéru, bydlení nebo již zmiňované majetky. Vztahy nyní stojí.


 

KOZOROH – Smrt, Deset holí, Královna pohárů, Měsíc, Sdílení


Kozorozi. U Vás mi vypadlo karet hned několik, všechny se hlásily o slovo, tak proč je sem nenapsat. První karta pro někoho s nepříjemným názvem Smrt přináší na tento měsíc otočení se o 360°. Je to téma změny, zrodu, probuzení se. Váš život se mění, vše, co bylo, již není, na programu se objevují nová témata. Začínáte se obracet sami k sobě, ke svým vlastním plánům, přáním, zkoumáte své hodnoty. Zároveň se zde objevila i karta Měsíce, který symbolizuje silnou intuici, dá se tedy očekávat, že tento měsíc bude hodně intuitivně laděný, budou Vám chodit různé informace, vyplatí se je vnímat, budou Vám radit kudy a zároveň je to i karta symbolizující deprese. Možná se Vám po někom stýská, možná máte pocit, že jste jak ve slepé uličce, nevíte kudy kam. Ale nezoufejte. Je to dočasné. Je potřeba si tímto obdobím projít. Černá luna Vás v tomto měsíci opustila, proto se ještě dořešují témata, která se teď celou dobu okolo Vás řešila. Cítíte a vnitřně víte, že začíná nové období, ale ještě tápete, kudy cesta povede. Nemá cenu nad tím přemýšlet. Vše se včas objeví. V oblasti citů, lásky máte mnoho možností a mnoho cest. Padla mi zde také karta ženy. Může to být přítelkyně, kamarádka, kolegyně, matka, babička.. někdo, kdo u Vás stojí a buď Vám poskytuje útěchu a pomoc, a nebo právě s touto osobou bude potřeba ještě citové věci dořešit. Co se týká práce, Mars nyní stojí ve zpětném chodu, budete muset usilovně pracovat a snažit se, abyste dosáhli toho, co chcete. Hodně práce, hodně starostí, v srpnu se úplně nezastavíte, díky Vaší odhodlanosti a trpělivosti se ale plno problémů vyřeší a vyjasní. Karta Sdílení je sice náročná, ale zároveň krásná – kreativita, tvoření. Vrací se opět situace z minulosti k dořešení, též i překážky, ty ale hravě zvládnete. Jen se nevzdávat a použít svou energii správným směrem.


 

VODNÁŘ – Čtyři poháry, Prožívání


Vodnáři. Karta čtyři poháry, která mi u Vás vyskočila, se týká oblasti lásky, citů, vztahů. Tento měsíc budete řešit a ukončovat vše citového, co ve Vašem životě už nemá být. Bude potřeba některé věci rozseknout, protože pokud to neuděláte Vy, uděláte to někdo jiný za Vás a bude to bolestivé. Tato karta ukazuje na pomluvy, řešení skrytých informací, nepřátel, konflikty s jinými lidmi. Dejte si pozor, s jakými lidmi se bavíte, komu co říkáte, mohlo by se Vám to za čas krutě vymstít. Važte svá slova a dejte pozor na ego. Černá luna, která nyní působí se Vašem znamení, otvírá téma bydlení, práce, prostředí a přátel. V nadcházejících 9 měsících si budete muset ujasnit, kam chcete dávat svou energii, komu vlastně ve svém životě věříte a kdo je opravdu ten pravý přítel. Vyplatí se proto nesoudit, neházet na nikoho špínu, i když se cítíte ublížení sebevíc. Téma se týká i práce. Je možné, že k Vám přijdou informace o pomluvách od lidí, od kterých byste to nečekali. Tímto měsícem Vám začíná boj o úspěch, začíná velká vnitřní proměna spojená s pocity beznaděje, ponížení, brzdění. Můžete se obávat být úspěšní nebo Vám dělá problém být spokojeni sami se sebou. Pracujte na své osobnosti, otevírá se Vám téma z roku 2009 a 2010. Zapřemýšlejte, co jste v té době řešili a najděte si mezi tímto aktuálním podobnost.

 

RYBY – Blázen, Ticho


Ryby, i Vy ve svém životě otevíráte nová témata, které se týkají především vztahů, spolupráce, společníků, kolegů. Mars je ve zpětném chodu, což u Vás načalo téma práce a prostředí, ve kterém pracujete. Jste v něm šťastní? Jsou zde lidi, kteří Vás nabíjí a u kterých jste si jisti jejich upřímností? Pokud ne, buďte ostražití a dávejte pozor, co komu říkáte. Zároveň Vám zde padá karta Blázna symbolizující počátek, něco před velkým zrodem, je to také karta spojována s transcendentnem, mystičnem, intuicí a druhá karta Ticho to jen potvrzuje. Vyhraďte si tento měsíc čas pro sebe, jděte do přírody a zkuste meditaci, jógu nebo jiné cvičení, které Vám pomůže se zklidnit a načerpat energii. Dají se předpokládat zvláštní sny, neuvěřitelné „náhody“, setkání, situace.. Toto vše se může dít kolem úplňku, 26. 8 ., který bude tentokrát ve Vašem znamení a předznamenává poslední ukončení a nový počátek všeho. Je dost možné, že to tento měsíc zamává s Vašimi pocity a emocemi, nenechte se rozhodit a jak jsem psala – jděte do přírody a využijte svého „otevření“ moudře. Též Vás Černá luna nabádá zapřemýšlet, v jakém okruhu lidí se pohybujete.


Autor: Tereza

Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page