top of page

PROSINEC 2018

PROSINEC je 12. měsíc v roce a má 31 dní. Jeho název pochází dle několika zdrojů od slova „prosiněti“ (problesknout), což značí, že se jedná o měsíc, kdy slunce už jen občas prosvitne (probleskne) mezi mraky. Také mě trochu rozesmálo, že název prosinec může být i odvozen od slova prase, neboť v tomto měsíci probíhaly a stále probíhají hojně zabijačky. :)K tomuto 12. měsíci se také vztahuje tarotová karta VISELEC, hovořící o danosti konce, ukončení nějaké etapy a příchodu etapy nové. S Viselcem přichází i zhodnocení, které je pro prosinec typické. Obracíme se zpět a skládáme jednotlivé dílky okamžiků, které jsme v roce 2018 prožili. Rok 2018 byl rokem energií 11 a 2. Energie dvojky nás naučila, že bychom se měli více ohlížet na druhé a snažit se o spolupráci, energie 11 pak to, že na prvním místě bychom ale vždy měli stát nejdříve my. Poznávali jsme sami sebe, mnoho z nás se ocitlo kvůli nedůvěře ve svou vlastní intuici v emocionálním bahýnku. Měli jsme se naučit rozpoznat, co vlastně chceme, jaké jsou naše hodnoty a priority, neboť jedenáctkovou kartou je symbol váhy, které nám měli připomenout jak důležité je svůj život dát do rovnováhy.


Jako každý měsíc, mi i tento vypadly tarotové karty, která nám prozradí o našem řešení v měsíci prosinci více. Karty se jmenují ŠEST HOLÍ a OSM HOLÍ. Karty hovoří o úspěchu a vítězství, o naplnění našich cílů, o výhře paradoxně sami nad sebou. Osm holí je pak karta, která toto vše zmíněné potvrzuje – v měsíci prosinci pocítíme sílu rozhodnout se, přestaneme otálet a váhat a začneme sami svůj život měnit. Osm holí je totiž karta předznamenávající nějakou velkou změnu, nějaký velký obrat v našich životech. Minulé měsíce karty hovořily především o přemýšlení, analyzování a neustálém rozhodování, tento měsíc bychom měli začít aktivně řešit vše to, s čím nejsme delší dobu spokojeni. Přece jenom rok 2018 končí a co ještě za něj stihneme, se nám pak v dalších měsících neztratí, spíše naopak.


 

HOROSKOP PRO KAŽDÉ ZNAMENÍ


Vedle numerologického a karetního rozboru musím samozřejmě napsat i rozbor astrologický, který měsíc a jeho působící vlivy krásně dokresluje.


ENERGIE

Jak jsem psala na začátku, nejvíce témata měsíce odhaluje postavení Slunce, které v prosinci stojí v ohnivém znamení Střelce. To je předpokladem pro aktivní, pohybující se energii, kterou budeme chtít využít pro to, co jsme ještě v minulém měsíci nestihli. Také je to období hledání víry a důvěry, že vše má nějaký svůj důvod. Ke konci měsíce se pak 22.12. Slunce přesune do znamení Kozoroha.


DOSAHOVÁNÍ CÍLŮ

Další planetou je Mars, ten ukazuje na dosahování cílů, na to, jak dokončujeme svá předsevzetí a plány. Celý měsíc se Mars pohybuje vodními Rybami. Naše plnění cílů je zpomalené, hodně přemýšlíme, co je vlastně správné, tápeme, které rozhodnutí a směr je správný.


LÁSKA, VZTAHY

To, jak budou vypadat naše vztahy ukáže planeta Venuše, která je v měsíci prosince do 7.1.2019 ve znamení Štíra. Opět to, co jsem psala výše. I naše vztahy dostávají hloubky a naše niterní touhy vylézají na povrch. Vztahy se uklidňují.


KOMUNIKACE, AKTIVITY

Další planeta, která v měsíci prosinci působí se nazývá Merkur a vládne komunikaci, aktivitám, zájmům, koníčkům. Tento měsíc se pohybuje v retrográdu ve znamení Štíra, čeká nás poslední boj tohoto roku, poté vstupuje planeta opět do přímého směru. Vše by se mělo uklidnit, situace kolem nás se vyváží a my ještě díky působícímu Štíru nalezneme ve své hloubce odpovědi, neboť Štír symbolizuje duchovno a vyšší vědomí.


DUCHOVNO

Jaká změna bude ovšem velice přínosná je postavení planety Neptun, která je konečně v přímém směru ve znamení Ryb. Otevírá se duchovní stránka ve všech směrech našeho života, nejvíce však u těch, kteří se tímto směrem více zabývají. Máme ještě větší náhled do duchovního světa, který nám může pomoci náš další směr v následujícím roce.

O planetě, která s tímto velice souvisí, jsem ještě samostatně nepsala. Její jméno je Cheirón a symbolizuje planetu zraněného léčitele. Dokážeme po další léta více pochopit potřeby druhých, dokážeme se vcítit, vyslechnout potřeby a pomoci tam, kde je to opravdu potřeba.


NOVOLUNÍ tento měsíc působí 7.12. ve znamení Střelce, ty čeká nová cesta, ÚPLNĚK pak nastane 22.12. ve znamení Raka, pro toto znamení si vesmír přichystal řešení zázemí a žen v rodině.

 

BERAN

Berani, čeká Vás měsíc v pohybu. Vytažené karty u Vašeho znamení hovoří o změně, pokroku, nových možnostech. Také je z karet poznat, že se v prosinci příliš nezastavíte. Máte okolo sebe karty financí, vydělávání peněz, řešení pracovních problémů a všeho, co s prací souvisí. Toto potvrzuje také astrologie, Novoluní ve znamení Střelce se Vás též dotýká, čeká Vás vyřizování a plno práce. Můžete mít mnoho plánů a úkolů, co všechno chcete stihnout, je pravděpodobné, že dny kolem Novoluní bude Vaše energie spuštěná na maximum. Další karta, Eso holí, je symbolem zvratu, chopení se iniciativy, příležitosti. Tento měsíc bude příležitost změnit svůj život, opět máte více než kdy jindy vše ve svých rukou. Plno věcí se dá urychlit, nepříjemné můžete mít za sebou již tento měsíc, bude záležet pouze na Vás, jak si to všechno zařídíte a naplánujete. Jasné však je, že Vám osud opět podává pomocnou ruku. Využijte tedy příležitosti k novému začátku, odhoďte všechno to, s čím nejste spokojeni a začněte znovu.

Planeta Mars působí na Vaše znamení silnou energií, doporučuji proto nic neodkládat a opravdu využít toho, co Vám Vesmír nabízí. Také je ve Vašem znamení planeta Uran, planeta změn, očekávejte tedy v daších týdnech neočekávané. Důležitý je však v tom všem Váš přístup. Eso holí hovoří i o egu, které je potřeba mít tento měsíc pod kontrolou.


RADA – ÚSPĚCH:

Máte jasný cíl a za tím si jdete. Jste cílevědomí, pilní a těšíte se na to, co přijde. Jedete dobrým směrem, jen pozor na to, abyste nezačali myslet jen na cíl, za kterým míříte. Důležitá je cesta k cíli, ta Vás učí.

 

BÝK

Býci, na měsíc prosinec Vám padly karty stagnace, potlačování a nutnosti se rozhodnout. Zvláštní je, že už minulý měsíc pro Vás karty neměly příliš pozitivní zprávy, ani tento měsíc Vás bohužel svým horoskopem nepotěším. Z karet, které jsou okolo Vás mi přijde, jako kdybyste vnitřně něco potlačovali a nebyli přímo sami sebou. Jako kdybyste si na pohodu a spokojenost jen hráli a své vnitřní pochybnosti zcela potlačili. Navíc karta stagnace ukazuje, že bohužel tyto pochybnosti mohou být Vámi úplně hozeny do kouta, že o nich pomalu ani nevíte nebo svému aktuálnímu stavu nedáváte příliš velkou váhu. Teď je otázka, zda je to tak dobře. Zda pouze neutíkáte před něčím, co stále visí ve vzduchu a raději se spokojíte s tím, jak to je teď. Karty hovoří o přizpůsobení se někomu/něčemu a tím potlačování sám sebe. Poslední karta pak ukazuje, jako kdyby se naskytla nějaká nová možnost, která je Vám spíše na obtíž než abyste ji uvítali. Může to znamenat přepracování, hodně pracovních plánů nebo i jiné potlačení související s odkládáním.

Astrologický pohled je o něco pozitivnější. Planety ukazují na spokojenost v oblasti práce, zvýšení platu či dobře vydělané peníze. Úplněk 22.12. pak přináší téma spojené se sourozencem, Mars zase hodně návštěv, přátelských setkání a zábavy.


RADA – OSLAVA:

Býci, i když bude prosinec složitějším měsícem, zkuste si v něm najít to dobré. Vše se přece děje z nějakého důvodu a vždy nás všechny situace a lidé kolem nás někam směřují, akorát to zrovna hned nevidíme. Tato karta Vám radí, že i déšť přináší něco dobrého – očistu a novou sílu. Jen se pak zase nezamazat.

 

BLÍŽENCI

Blíženci, pro Vás bude prosinec měsícem osudových okamžiků. Karty, které stojí kolem Vašeho znamení symbolizují především završení nějaké velké životní etapy nebo i několik etap najednou, každopádně tento měsíc je přípravou na příští rok, kdy se u Vašeho znamení vše naplno rozjede, možná úplně jiným směrem, než očekáváte. Teď je však ještě potřeba dořešit věci příjemné i nepříjemné. Karty ukazují v tomto měsíci na hodně práce, plánů a pracovních možností, které máte před sebou, asi se úplně nezastavíte, nicméně i tento měsíc budete dobře za svou praci odměněni. Vy, kdo jste fakt makali, se dostaví sladká pochvala, finanční přilepšení, zvýšení prestiže, lákavé nabídky. Když se přesuneme ke vztahům, zde působí nepříjemné karty a též i astrologicky planeta Ceres, která u Vašeho znamení zaaktivovala řešení nepříjemných rozhovorů a situací. Avšak i tyto situace ve vztahové oblasti ukazují na nevyhnutelnost a jistou osudovost. Tento měsíc až na drobné výchylky by se Vám mělo dařit. Budete se setkávat s přáteli, postavení planet ukazuje na příjemná setkání a chvilky. Pro Vás karty ukazují, že věci už jsou jasně dané, nezbývá tedy se tím vším nechat pouze vést a čekat, co přinese rok další.


RADA – POCHOPENÍ:

Blíženci, začínáte vidět pod povrch. Začínáte si spojovat souvislosti, přestáváte být „naivní“, ale chcete si svůj život řídit sami. To je skvělé, neboť situace, které se Vám teď dějí jsou pouze dalším stupínkem k Vašemu dalšímu kroku sebeuvědomění. Jen tak dál.

 

RAK

Raci, Váš prosinec bude hodně hektický. Podobně jako předešlá znamení i Vy máte u sebe kartu zodpovědnosti, dosahování cílů a pracovních aktivit. Je dost možné, že se až do Vánoc opravdu nezastavíte. Jednou přijde k řešení tohle, pak zase tohle. Nicméně i u Vás mi zde vybíhá Vaše píle a smysl pro spravedlnost, lidskost. Je dost možné, že pomůžete nějakému kolegovi v práci či budete mít dostatek síly i něco za někoho vyřešit. To je fajn, myslete ale i na sebe. Stojí u práce karta vyčerpání, tíhy a bolesti, zklamání, je dost možné, že máte pocit, že Vás Ti okolo nepodrží či cítíte, že aktuálně zrovna Vy uhnout nemůžete. Ano, karta je už pouze vyústěním minulého neřešení problémů, které jste mohla přebrat na sebe nebo je neřešit, neboť karty ukazují už na dlouhotrvající proces, který teď akorát završuje celou cestu. Co se týká vztahů, ani tady Vás asi příliš nepotěším. Karta osm pohárů je často kartou rozchodů, ukončení nebo oddálení. Je dost možné, že vztah neprobíhá tak, jak byste si představovali. Také je možné, že z nějakého důvodu jste s partnerem od sebe, každý na jiném místě. I zde je ale karta osudu, tedy nevyhnutelnost a nutná lekce. U Vás i ve vztazích. Abych však nebyla ale jen negativní, 7.12. Novoluní ve znamení Střelce, které na Vás také jako na protilehlé znamení zapůsobí přináší do života nové spolupracovníky či nové lidi v pracovní oblasti. Úplněk 22.12. ve Vašem znamení je pro Vás nejdůležitější okamžik celého roku. V těchto chvílích by mělo dojít k uvědomění, k rekapitulaci Vaší roční cesty, k navrácení se do různých stěžejních okamžiků, které Vás zavedly tam, kde nyní jste. Úplněk zde vyhrocuje téma partnerů a nadřízených, taktéž nějakých nových smluv a dohod. To vše se děje z důvodu aktivace Vaší duchovní energie – nezapomínejte, že vše se děje pro Vaše dobro, jen je někdy potřeba zachytit ten správný okamžik, který ukazuje na potřebu změny a nastolení tak nové a svěží cesty.


RADA – TRANSFORMACE:

Změna, očista, transformace. Raci, Váš život prošel v uplynulých měsících velkými změnami, to mi karty potvrzují, nicméně změny budou nadále pokračovat. Transformace je především karta ukazující na změnu ve Vás samotných. Něco si uvědomíte, pochopíte, situace, kterými aktuálně procházíte Vás směřují na novou cestu, toto je pouze příprava na ní. Oddejte se tomu.

 

LEV

Lvi, v měsíci prosinci se bude dít mnoho zajímavých věcí, pokud je však budete chtít přijmout, není to nutné. Nejvíce změn zde vidím v oblasti lásky. Karty mi ukazují, jako kdyby se znovuobnovila láska s bývalým partnerem nebo se znovuobnovily nějaká témata, která řešíte s někým blízkým vedle Vás již delší dobu. Zároveň tyto karty znamenají nadhled, pohled shora, pochopení toho, proč se nám tyto vztahové situace stále opakují. Kolikrát to stejně víme, ale nechceme znát pravdu nebo tomu nepřikládáme velkou váhu, nicméně věřte, že každý v sobě pravdu má, jen jí musí chtít slyšet. Ti Lvi, kteří se budou hodně snažit, mohou najít v tomto měsíci novou lásku, především v první polovině prosince. Ostatní karty zobrazují nějaký nový směr, cestu, u někoho to bude znamenat konkrétně stěhování či změnu bydlení, novou zkušenost spojenou s cestováním. Možná budete na cestách nebo se budete stěhovat/přemisťovat z místa na místo. Prosinec bude každopádně velice činným a aktivním měsícem.

Novoluní ve znamení Střelce 7.12. u Vás otevírá možnost nového partnerství, kreativitu, řešení potomků, Úplněk 22.12. pak témata bydlení a zdraví, psychiky a možná i takové naše jedno velké, bolavé téma. Co se bude hodně tento měsíc řešit je přesně to, o čem jsem se zmiňovala výše. S tím, s kým něco společně sdílíte je možné nastavení pravidel a podmínek, také ve spojitosti s touto osobou nastavení hodnot.


RADA – BLÁZEN:

Lvi, čeká Vás nová etapa, nová cesta, na kterou se vydáte. Blázen je symbolem dobré nálady a očekávání nového začátku, je to radost a energie proudící krásně vpřed. Jen tak dál.

 

PANNA

Panny, i Vy máte u svého znamení kartu symbolizující pokračování v plnění svých plánů a pracovních cílů. Karta je pěkná, není vůbec špatná, ukazuje na nějakou pracovní aktivitu, která Vás buď začíná bavit nebo si v ní tento měsíc najdete systém, který Vám bude celkem vyhovovat při jejím plnění. Karty dále ukazují Vaší snahu tento měsíc vyrovnat vztahy ve svém životě – partnerské, rodinné, pracovní. Možná se v minulých měsících objevilo téma, které nebylo zrovna dvakrát příjemné a toto téma se stále vrací. Hodně mě tady napadá, že chcete často projevit svůj názor, ale raději ho spolknete, neboť víte, že to přinese z Vašeho pohledu „zbytečnou“ hádku nebo nepříjemnost. Proto raději přikývnete nebo se snažíte nic neřešit a můžete i tvrdit, že je Vám to vlastně jedno, ale ono to tak úplně není. Karty ukazují, že si uvědomujete, že můžete potlačovat svoje pocity, názory, protože by pak byla dusná, nepříjemná atmosféra a to Vám za to nestojí, aspoň ne teď. Tento měsíc se můžou tyto situace opakovat a Vy budete mít příležitost plně projevit svůj názor, aniž byste si mysleli, že na tom nesejde nebo že Vám to za to nestojí. Také karta dvě hole ukazuje, že bude více možností, co v těchto rozporech dělat, tyto možnosti se ale mohou zdát spíše problematické, přitěžující, než ulehčující. Byli byste radši, kdyby Vám někdo nalajnoval jasnou cestu kudy jít a Vy se pak už jen přizpůsobíte. Rozhodování Vám nedělá dobře.

Novoluní (7.12.) i Úplněk (22.12.) přináší téma bydlení, vylepšování pracovního zázemí a též i partnerství. Mars v tomto měsíci dá také Pannám tak trochu na výběr, co dělat dál - zůstat tam kde jsou nebo se pohnout jinam. Co Panny hodně ovlivní budou nahromaděné, potlačené pocity, které se budou drát na povrch.


RADA – DOKONČENÍ:

Máte možnost něco uzavřít, ale volba je pouze na Vás. Dokončení je karta symbolizující ukončení, uzavření, vložení posledního dílku do skládačky. Pokud chcete něco ukončit, tak právě teď je ta nejlepší doba.

 

VÁHY

Váhy, pro Vás karty ukazují stabilitu, ukotvení, ale také větší poznání sám sebe. Vše nasvědčuje nové práci nebo novým pracovním závazkům, nějaké nové spolupráci, která se tanto měsíc rozjede, také by se dalo říci jako práce pro někoho, za co můžete být později dobře oceněni. Karty okolo Vás symbolizují, že zkušenosti na to máte, kreativitu a talent taktéž, teď přišel čas začít něco dělat a své znalosti posunout na vyšší úroveň. Vedle Vás stojí v kartách nějaký muž. Záleží na Vašem pohlaví, pro ženy je to nějaký muž, který se vrací z minulosti nebo aktuální partner. Je vidět, že v měsíci prosinci bude probíhat nějaké řešení s tímto mužem, také je zde možnost, že je to starší muž – otec, nadřízený. Pro muže je to symbol řešení taktéž se starším mužem nebo mužem přímo vedle nich, který na ně má velký vliv. Tento měsíc se vliv tohoto muže Váhy zesílí. Jelikož je u této karty ještě další karta, přijde mi, jako kdyby se Váhám vracela do života stará láska, někdo, kdo byl v jejich minulosti hodně důležitý. Tato osoba se opět vrací na scénu, protože s ní stále nejsou vyřešeny nějaké věci. Je zde možnost vztah znovu otevřít nebo jednou pro vždy uzavřít. Rozhodnutí bude především na Vás.

Astrologicky se Vás, podobně jako ostatní znamení, dotkne Novoluní 7.12. ve znamení Střelce. To do Vašeho znamení přinese řešení nějakého dopravního prostředku, změnu bydliště či Vašeho dosavadního působení. Ve financích je zde aktivovaná planeta Ceres, která Váhy tak trochu prozkouší z jejich hodnot. Váhy by měly tento měsíc myslet na to, že peníze nejsou všechno, proto se jim i dějí situace, kdy kolikrát něco z oblasti financí nevychází, tak jak si představovali. Úplněk 22.12. pak přinese jasno do partnerských vztahů. Vztahy se sourozenci se zlepší, pozor však na zbytečnou umíněnost, je třeba si vážit a uvědomovat.


RADA – ODKLÁDÁNÍ:

Váhy, jak jsem psala výše, na světlo vystupuje něco, co bylo dosud potlačeno. Možná jsou to city, možná Vaše myšlenky, každopádně karta ukazuje, že nastal čas přestat okládat ale začít řešit to, co není ještě uzavřeno.

 

ŠTÍR

Štíři, máte za sebou velice těžký, ale za to duchovně nabitý měsíc. Většina planet je teď aktuálně ve Vašem znamení, je tedy pravděpodobné, že energii cítíte stále na maximum – jak v práci, tak ve vztazích, ale i sami u sebe. Karty toto potvrzují, je vedle Vás karta Síla, která ukazuje na velice vysokou energii, ale také schopnost zvládnout vše, co jste začali a co jste si umanuli. I když můžete chvilkami pociťovat vyčerpanost a také pocit únavy, vše je přechodné, to pouze planety ještě více aktivují Vaší energii, která je ve všech oblastech velice vysoká. Je na Vás aktuálně nápor dát si dohromady vztahy – partnerské, ale především v rodině, taktéž v pracovní oblasti cítíte možná pocit bezmoci nebo chvilkové nerozhodnosti. Karty radí, že je potřeba emoce správně ventilovat a něčím zklidnit a dostat ze sebe ven, ideálně nějakým sportem či cílenou aktivitou. Také je zde patrná nějaká nerovnováha nebo uvědomění si nerovnosti, kterou se již delší dobu snažíte v sobě vyřešit. Tento pocit je však ještě předčasný, karta radí pracovat pomalu na cíli a cesta se pak objeví, ne třeba se stresovat teď. Další karta ukazuje, že i přesto, že se snažíte situace vyvážit, máte se stále držet svých postojů a názorů. Stát si za svým, neschovávat hlavu do písku, ale být pánem situace. Zbrklost ani bezhlavost zde není na místě.

Planetární postavení u Štírů, jak jsem se již zmiňovala, je celkem aktivní. Štíři řeší všechno – vztahy, práci, téma kdy nechat být a kdy je již čas řešit. Novoluní 7.12. ukazuje, aby vydrželi a pilně šli za tím, co pokládají za správné – především v pracovní oblasti. Ceres nedává nic zadarmo, jejich odměna bude stejná jako jejich snažení. Mars tu pak ještě otevírá témata potomků, rodinných oslav nebo nějakých rodinných setkání, taktéž je zde zaktivována sexuální touha. Potřeba dodat, že Štíři mohou především v první polovině měsíce potkat velice důležitou osobu z oblasti práce.


RADA – DŮVĚRA:

Štíři, v prosinci důvěřujte a věřte, že i když máte nějaké problémy nebo jste s něčím nespokojení, víra je jednou z věcí, která pomáhá lidem po celém světě. Je to berlička, je to útěcha, která dává světlo tam, kde vidíme zrovna tmu. Věřte, nezapomínejte na svou víru, protože ta Vás vždy vyvede z temnoty.

 

STŘELEC

Střelci, měsíc prosinec je pro Vás nejdůležitějším obdobím v celém roce. Tento měsíc Slunce prozařuje právě Vaše znamení, taktéž planeta Jupiter vstoupila minulý měsíc do Vašeho znamení. Toto období by pro Vás mohlo být stěžejní, ale karty, které kolem Vás stojí mi ukazují, že bude záležet taktéž na Vaší iniciativě a zájmu o nový začátek. Ten totiž čeká za dveřmi a je připraven Vás vpustit, ale až ve chvíli, kdy budete opravdu připraveni. Karta vedle Vás je Síla a Slunce, což jsou velice silné karty ukazující na to, že právě díky tomu, že se budete chtít mít lépe, spustíte Slunce vedle Vás, které začne postupně prozařovat každou oblast ve Vašem životě. Tento měsíc ukazují karty na řešení s nějakým mladším mužem, spíše potomkem nebo nějakým malým chlapcem, který stojí přímo vedle Vás. Karty okolo nejsou příliš příznivé, možná, že budou hrozit s tímto mladším mužem nějaké hádky či řešení nepříjemných problémů a témat.

Astrologicky je pro Vás velmi důležité jak Novoluní (7.12), tak Úplněk (22.12). Novoluní přináší do Vašeho života obrovský životní posun, nějakou novou etapu a Vy, kdo budete chtít, plně uzavřete jednu důležitou kapitolu Vašeho života a otevřete novou. Úplněk pak posvítí na oblast financí, které jsou spojené s někým dalším. Jedná se o dluhy, závazky, které máte Vy či lidé vůči Vám – je potřeba, abyste šli do nového roku s čistým štítem. Pokud tyto věci zkusíte vyřešit nebo alespoň zmírnit jejich dopad, nepotáhnete si do nového roku takovou tíhu. Opět planety ukazují na řešení obydlí – Střelci mohou stále přestavovat, zkrášlovat, hlavně tak, aby se ve svém obydlí cítili dobře.


RADA – KOMPROMIS:

Střelci, tato karta ukazuje, jako kdybyste se museli v něčem rozhodnout. Přijde mi, že máte možnost vstoupit na novou životní cestu, ale ještě stále se Vás drží minulost. A Vy ji stále vláčíte s sebou. Přišel čas ale mezi těmito dvěma světy najít kompromis a vyvážení, a začít zase pořádně žít.

 

KOZOROH

Kozorozi, pro Vás nemám příliš dobré zprávy. Karty, které mi u Vašeho znamení padly symbolizují bezmoc, zoufalství a jakoby slepou uličku. Všechno ukazuje na větší množství starostí a cestu, kterou jste nejspíše nečekali. Všechno nasvědčuje nějakému nepříjemnému řešení s nějakým mužem, nějakou autoritou (nadřízeným, učitelem, úředník,..), karty spíše nasvědčují nepříjemnosti v oblasti práce, jako kdyby to, co jsme očekávali se naprosto obrátilo a my byli najednou někde, kde jsme ani být nechtěli. Tento starší muž je osobou autoritativní, spíše neoblíbenou, se kterou v měsíci prosinci budeme řešit něco nepříjemného. Karty také ukazují na pocit nejistoty v oblasti financí. Někteří Kozorozi budou hodně utrácet, někteří zase pocítí pokles financí či pocity spojené se ztrátou a nestabilitou, strach existenčního rázu. Snad všichni Kozorozi by se měli zamyslet, zda dělají všechno správně, zda mají vše ošetřeno a dobře podchyceno. Hrozí zde riziko nějaké ztráty a pocit špatně promyšleného cíle.

Novoluní 7.12. přináší Kozorohům novou cestu, která by však měla být řádně promyšlená. Hrozí zde riziko unáhlenosti a tím zbytečné ztráty. Nicméně toto Novoluní tomuto znamení pomůže a ukáže cestu kudy dál, taktéž se bude ukončovat vše, co nemá již dál u Kozorohů pokračovat. Leden pak přinese nové projekty nebo působení v něčem novém. Úplněk 22.12. otevře novou zkoušku, otevírá se řešení nějakých smluv, ale také pocit, jako kdyby Vám někdo chtěl snížit Vaši hodnotu. Černá luna se zde začíná navíc aktivovat a vytváří tlak na finance a Vaší sebehodnotu. Navíc je potřeba hlídat zdraví a psychiku, která bude tyto dny značně oslabena. Mars bude působit na oblast úřadů a řešení úředních záležitostí. Také je zaktivována tím způsobem, že budeme mít potřebu hádat se kvůli svým vlastím názorům, pozor na zbytečné konflikty.


RADA – PLYNOUT S PROUDEM:

Kozorozi, tento měsíc bude náročný, ale myslete stále na to, že vše má nějaký důvod, někam Vás tato cesta směřuje a Váš úkol je nenechat se ničím vykolejit, ale důvěřovat, že i tento úsek cesty je pro Vás velice důležitý. Uvolněte se zkuste se jen tak nechat vést.

 

VODNÁŘ

Milí Vodnáři, Vaše karty na měsíc prosinec jsou především pracovního rázu. Karta přímo vedle Vás ukazuje, že se aktuálně nacházíte někde, kde už jste si vydobili svou pozici a cítíte se mnohem jistěji než dříve. Kažopádně v sobě karta skrývá i pocit určité bezmoci – něco se děje, aniž by to ale člověk mohl ovlivnit. Už jste v rozjetém vlaku, takže kolikrát nezbývá nic jiného než jen pozorovat a snažit se vše ukočírovat, využít svých zkušeností a být trpěliví. Karta každopádně potvrzuje, že jste pracovně na dobré cestě. Další karta ukazuje taktéž na práci, na nový počátek nebo nějakou zajímavou příležitost. V práci to může znamenat nové pracovní podmínky nebo nějaký nový pracovní směr. Pořád ale převažují karty ukazující na velký pracovní nápor a ne příliš správné pracovní tempo. Opět jsou zde karty, které znamenají, že je potřeba něco nastavit jinak, jinak se to s Vámi takhle potáhne dál. Nad všemi těmito kartami stojí ještě jedna karta, která znamená, že máte vše ve svých rukou. A pokud nejste úplně 100% spokojení, je potřeba změnit a nebát se ozvat.

Novoluní 7.12. přináší Vodnářům do života nějakou zajímavou osobu nebo i celou společnost lidí, kam chtěli dříve patřit. Úplněk zde pak aktivuje planetu Ceres, která začne nepříjemně působit v oblasti práce. Do 22.12. je ideální čas změnit pracovní podmínky nebo se nebát ozvat, abyste si to nastavili tak, jak chcete. Po tomto datu bude řešení problémů o hodně složitější. U Vašeho znamení taktéž platí, že finance jsou v akci – budete vydělávat, nakupovat, utrácet. Vztahy v tomto měsíci mohou projít mírně nepříjemnými situacemi, bude potřeba zůstat v klidu a mít trpělivost.


RADA – VEDENÍ:

Někdy je celkem fajn se jen nechat vést. V prosinci je u Vás důležitý člověk, kterému věříte a který to s Vámi očividně myslí dobře. Tento člověk se ve Vašem životě může projevovat jako partner/ka, duchovní učitel, nějaká autorita, charakterní člověk, někdo, kým se necháváte vést. Důvěřujte mu, díky jeho vlivu můžete udělat ve svém životě velký pokrok.

 

RYBY

Ryby, tento měsíc bude především ve znamení citů a vztahů. Karty ukazují na partnera vedle Vás, muže podobně starého jako Vy, se kterým bude v prosinci probíhat nějaké řešení. Okolní karty ukazují na Vaše iluze, které se s touto osobou pojí, je dost možné, že si tohoto muže idealizujete a dochází pak ke zbytečným zraněním Vašich citů. Jsou zde karty zklamání a bolesti. Abyste se tomuto vyhli, je zapotřebí tento měsíc dávat více na rozum než na city, je potřeba v tomto případě myslet trochu více dopředu. Jak chcete, aby vztah pokračoval dál? Neidalizujete si opravdu tuto osobu vedle sebe příliš? Že pak i dochází ke zklamání z toho, že se Vaše očekávání nenaplnilo? Toto je však problém již několika měsíců, neidealizujete si pouze v prosinci, ale již nějakou dobu, pozor na to. Karty také ukazují na duchovní měsíc, na měsíc plný sebepoznávání, obracení se k duchovnu.

Důležitý pro Vás bude úplněk 22.12., ten, pokud budete chtít může uzavřít nějaké partnerství – v lásce nebo v práci. Nejvíce zde působí planeta boje Mars, která se pohybuje Vaším znamením. Vaše šťastná hvězda se nachází právě v oblasti Vašich práv. Můžete spoustu problémů vyřešit, především tam, kde si připadáte nespravedlivě. Mars Vám dodává hodně energie, máte možnost se v tomto měsíci velice dobře prosadit, ale je potřeba vložit svou energii přesně tam, kde chcete aby se změna udála. Také planeta ukazuje na hodně práce. Budete potřební, budete hodně přebírat zodpovědnost.


RADA – NEVINNOST:

Každý jsme něčím jedinečný, každá duše je neopakovatelná a něčím výjimečná. Každá duše má zde na Zemi nějaký úkol, který si vzala na starost. Jaký úkol to je? Na to si musí každá duše přijít sama. Popřemýšlejte tento měsíc nad smyslem svého života.


Autor: TerezaYorumlar


Yorumlara kapatıldı.
bottom of page