top of page

💐 DEN MATEK

Po své milované mamince jsem zdědila odvahu, rozhodnost, plápolající ohnivou energii a přitom klidnou a vyrovnanou zemskost. Každá jsme jiná a přitom v mnoha ohledech úplně stejná. Prošly jsme si spolu snad všemi různými obdobími. Od neskutečných hádek po chvíle vzájemné podpory a všeobjímací lásky. Od naštvaných a ublížených pohledů po laskavá objetí a bezpečnou náruč.. Byly chvíle, kdy jsme si možná obě mysleli, že nás vztahse už nezmění. Pak ale přišla chvíle, která všechno změnila. Už je to dávno, ale ty slova si pamatuji dodnes.


"Váš vztah jiný nebude. Až do konce svých životů spolu budete bojovat, smiřte se s tím, máte mezi sebou nevyřešené účty." řekla tenkrát jedna astroložka, kterou jsem navštívila. V té době, kdyz jsem to slyšela, jsem si ještě sama pro sebe řekla "ha, a je to, tak proč bych se snažila".


Ve své tehdejší ublíženosti a zaslepenosti jsem se zcela odevzdala slovům té paní. Nicméně o pár let později mi došlo, že vztah se opravdu nezmění, pokud já sama neodpustím. Pokud my obě dvě neodpustíme a došlo mi, v čem je vlastně ta zkouška. Není v tom přijmout fakt, že vztah bude špatný, ale je v tom, že i přes veškeré negativní pocity nebudeme dál zaslepené. Že otevřu oči a pak je možná otevře i ona. A otevřeme je obě.Tímto celým chci jen říct, ukázat, že ne vždy se sejdou duše které jsou nejlepšími kamarádkami. Někdy to trvá dlouho než se jimi stanou, je možné, že vztah nebude v tomto životě nikdy tak dobrý jak byste si přáli, ale pořád stojí za tento vztah bojovat. Bojovat za svoji mámu. Protože ona taky bojuje. Možná sama se sebou, možná s jinými věcmi kolem se kterými si neví rady. Ale pořád je lepší žít s vědomím toho, že jsme my osobně za vztah bojovali než abychom si později něco vyčítali.


Mámu, maminku máme jen jednu. Jako duše jsme si ji vybrali a jako duše taky víme proč. Ale zapomněli jsme to. Teď ji můžeme vinit a mít na ni vztek za to, jak se k nám někdy chovala. Ale věřte, že to naše duše věděla. Stejně tak její duše věděla, jakou spolu obě dvě budou muset projít zkouškou. Poděkujte dnes za to, jaká Vaše maminka je. Protože i kdyby převažovalo to špatné, pořád je to někdo, díky komu jste teď tady.


Děkuji mami ❤️ a Vám všem krásný den matek! 💐


Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page