top of page

TIP NA KNIHU: ČAS ZPOMALIT (Tereza Škorupová)Asi všichni známe dny, kdy se toho na nás valí nějak moc. Hektické ráno, spousta práce, po práci nakoupit, obstarání dětí do školy, vaření večeře a celí hotoví padáme do postele..


Jenže co když se tyto dny nějak moc nápadně opakují?


Co když takhle vypadá náš život téměř každý den? Co když se z toho stala rutina? Těšíme se na víkend a když přijde, je najednou pryč. Jíme oběd tak rychle, že ani nevíme co jsme jedli. Náš den uteče tak rychle, že ani nevíme jak. Jaro střídá léto, léto podzim, podzim zima a zimu zase jaro.Pokud Vám tohle přijde povědomé, tahle knížka pro Vás bude naprostou „spásou“. Nejenže je výborně napsaná, čtivě, jednoduše - avšak neuvěřitelně hluboce na zamyšlení - jsou v ní i různá cvičení, která Vaši hlavu opravdu pomohou nastavit jinak.


Autorka v knížce rozebírá nejen téma našeho hektického honění se kamsi, ale nastiňuje i jiná témata, která se v základu dotýkají téma času – jak ho vlastně trávíme, jak myslíme, jak přistupujeme k životu, jak přistupujeme k tomu, když něco nejde a drhne to.


TAKHLE UŽ DÁL NE!

Knihu napsala mladá psycholožka, která si až poté, kdy jí tělo nekompromisně nahlásilo stopku, uvědomila, že její život je jedno velké „honem“. Nemoc, která se v ní vytvořila, jí upozornila, že takhle už dál NE.


Kniha vyšla nedávno a je to autorky prvotina. Za sebe doufám, že nás ještě spousta knížek od ní čeká.Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page